Savaş, açlık, sefalet

0
139
- Reklam -

Tüm dünyada son zamanlarda sadece savaş çığırtıları duyuyoruz. Her ne sebepten olursa olsun yine alışıldık bölgelerde bir üstünlük çabası.
Yeni bir sistem için mi bu çaba bilinme ihtimali gerçekten pek mümkün değil. Yine her zamanki gibi ellerini ovuşturanlar da eksik değil. Peki bu savaş bize neler getirir!
Biz Rusya ile birçok kalemde sürekli alışveriş halindeyiz. Bunlardan en önemli kalemlerden biri tabi doğalgaz. Hele ki zaten pahalılığından dolayı şikayet ettiğimiz doğalgaz bu durumda nerelere kadar varır tahmin yürütmek bile ürkütücü. Bunun yanında tahıl, yağ gibi direk birincil ihtiyaçlarımızı da ne yazık ki üretmeyip Rusya’dan ithal ediyoruz. Yani kısacası ekmek bile ekonomik durumdan dolayı bu fiyatları bulmuşken herhangi bir savaş sonucunda nerelere gelir bunu düşünmek daha da ürkütücü.
Bu yeryüzü ne kadar savaş gördüyse her zaman kan ve gözyaşından farklı bir şey görmemiştir. Hatta pandemi sonrası dünyada böylesine bir ekonomik buhran varken açlık ve sefalet ne boyutlara gelecek tahmin etmek zor değil. İlla savaşın içinde olmak da gerekmiyor bu sefalet için! Bu yüzden tüm dünya ülkelerinin elini taşın altına koyup, hepimizi içine almadan bu seli durdurmalılar.
Hangi emelde, hangi yolla yapıldıysa sadece acı getirecek olan bu savaş ve gerginlik havası umarım en kısa sürede dağılır.

- Reklam -