KAYSERİ’nin Sarıoğlan ilçesinde, inşaat işçisi Seyit Arslan (34), Kırgızistanlı piyanist Cholpan Djumanova (34) ile dünya evine girdi.

Sarıoğlan’ın Alamettin mahallesinde yaşayan Seyit Arslan, Türk inşaat firmalarında çalışmak için Beyaz Rusya’ya gitti. Yaklaşık 5 yıl önce inşaatlarda çalışan Seyit Arslan, arkadaşları ile gittiği eğlence merkezinde gördüğü piyanist Cholpan Djumanova ile arkadaş oldu. Cholpan’ın kaldığı yere gelmesinden sonra kızın ailesi ile tanışarak arkadaşlığını ilerletti.

INSAAT ISCISI SEYIT ARSLAN ILE KIRGIZ CHOLPAN DJUMANOVA, KAYSERI’NIN SARIOGLAN ILCESINDE HAYATLARINI BIRLESTIRDILER. (FOTO. KAYSERI DHA)

Bir süre önce ise ailesi ile tanıştırmak için Sarıoğlan’a getirdiği Cholpan ile evlenmeye karar verdi. Sarıoğlan Belediyesine başvuran çiftin nikahı kıyıldı. ‘Seyit Arslan’ı kocalığa kabul ediyor musun?’ sorusuna iki kez ‘evet’ diyen Cholpan, Türk adetlerindeki ‘evde sözüm geçsin’ diye ‘ayağa basma’ adetini de unutmadı. Nikah sonrası ‘Aile cüzdanını’ alan çift balayına gitti. Seyit Arslan, Kırgız gelin Chalpan ile 5 yıldır arkadaşlık yaptığını belirterek ”Yediğimiz, içtiğimiz ayrı gitmiyordu. Evlenmeye karar verdik. Çok mutluyuz” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.