Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği fuar ATO Congresium kongre ve sergi sarayında 13 Mart’a kadar açık olacak, Ankaralılar sanata doyacaklar.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “ Güzel sanatlarda muvaffak olmak, bütün inkılaplarda başarıya ulaşmak demektir. Güzel sanatlarda muvaffak olamayan milletler ne yazık ki, medeniyet alanında yüksek insanlık sıfatı ile yer almaktan mahrum kalacaktır” demekle sanatın bireysellikten de öte milletler için ne kadar önemli bir kavram olduğunu çok güzel anlatmıştır.

Bu yılda katılımın yüksek olduğu fuarda birçok bireysel katılımcının yanı sıra muhtelif galeriler sanatçıları ve sahip oldukları eserlerle katıldı. Ayrıca koleksiyonerler eserleri ile bazı üniversiteler güzel sanatlar bölümlerinin öğretim görevlisi ve öğrencileri ile katıldılar.  Çoğu yerli sanatçılardan oluşan katılımcıların arasında yabancı ressam ve sanatçılardan da bulunuyor. Birçok sanat evinin sanatçıları ile birlikte stant açtığı fuarda, dernek, birlik ve sivil toplum kuruluşları da yoğun katılım gösterdiler.
Yurdun birçok yerinden sanatçının katıldığı “ArtAnkara” Çağdaş Sanat Fuarı’nın bu yıl 2. düzenlendi. Önümüzdeki yıllarda da devam etmesi ve gelenekselleşmesi beklenen fuar sanatseverler tarafından büyük ilgi görüyor. Sergiyi gezmeye gelen ziyaretçiler arasında başka illerden gelenler dikkat çekiyor. Bu yılın ziyaretçi sayısının geçen yıla oranla daha yüksek olması bekleniyor.
Öğrencilerin de ilgi gösterdiği fuarda uzman akademisyenler ve tanınmış konuşmacılar tarafından söyleşi ve konferanslar da yapılıyor.
Baştan sona sanat dolu bu aktivitelerin yanı sıra paha biçilmez eşsiz eserlerin sergilendiği fuar 13 Mart 2016 Pazar gününe kadar açık kalacak.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.