• Spor
  • Haberler
Ana Sayfa Spor Gündemi ve Haberleri Samsunspor Başkanı Uyanık'tan açıklama

Samsunspor Başkanı Uyanık’tan açıklama

-

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Bayrampaşa galibiyetiyle gelen sevinç fotoğrafına değinerek, “Bu sezon rakip takımların 12-13 penaltı attığı yerde biz 2 penaltı kazandık. Dolayısıyla biz o maçı kazandığımız zaman alayına cevap vermiş gibi hissettik” dedi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta şampiyonluk mücadelesi veren Yılport Samsunspor’da Başkan İsmail Uyanık, rakiplerinin lobi faaliyetlerine, hakemlerin kendileri aleyhine verdikleri kararlara değinerek sitem dolu açıklamalarda bulundu. Son oynadıkları Bayrampaşa maçında rakip oyuncuların daha ilk dakikadan itibaren yerden kalmamasını ve hakemin de buna müsaade etmesine tepkisini dile getiren Başkan Uyanık, “Bizim ne bir kulisimiz var, ne bir belden aşağı oyunumuz var. Hiç kimseyle derdimiz yok. Hiçbir yerde başkalarını konuşmuyoruz. İnsanlar Sancaktepe’de maça giremiyorlar; ‘Samsunspor nasıl girdi’ diye konuşma yapıyorlar. Bu kadar Samsunsporla uğraşmaya gerek yok. Herkes kendi işini yapsın diye düşünüyorum. Bu da bizim ne kadar başarıyı hak ettiğimizi gösteriyor” diye konuştu.

Biran evvel bu liglerden çıkıp ait oldukları Süper Lig’e döneceklerini ifade eden Başkan İsmail Uyanık, “Biran evvel bu liglerden çıkacağız. Samsun’u ziyarete geldiği halde sivil toplum kuruluş gecelerine katılıp, Samsunspor’u bir kez ziyaret etmeyen spor bakanlarının da Samsunspor kulübüne tekrar eskisi gibi önem vermesini, itibar göstermesini bileğimizin hakkı ile sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Bayrampaşa maçında son dakikadaki golün ve akabindeki sevincin müthiş bir duygu yoğunluğu olduğunu belirten Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, “Bir takımın takım olma yolunda ortak sevinci, o sevinçteki ifadeler. Maçın tek kazancı oydu. Yani Samsunspor takımı, Bayrampaşa takımını çok daha önceki dakikalarda sürklase etmesi gerekirken, durumu zora soktu ve son dakikalara taşıdı. Son dakikalarda kazandığımız ve sevinç yumağı oluşturduğumuz maç hem hakeme hem de rakip takıma karşı bir duygu patlamasıydı. Biz 10 kişi kalmışız, Bayrampaşa takımı halen üstümüze gelmiyor. Üstümüze gelmediği gibi sürekli yatmaya ve vakit çalmaya devam ediyor. Bu takım küme düşme adayı. Karşıdaki takım 10 kişi kalmış, neden vakit geçirir. Orada anlayamadığım başka bir şey vardı. Demek ki başka motivasyon kaynakları vardı. Bu sezon rakip takımların 12-13 penaltı attığı yerde biz 2 penaltı kazandık. Dolayısıyla biz o maçı kazandığımız zaman alayına cevap vermiş gibi hissettik. Bu haksızlıklara, bu yanlışlıklara, bu belden aşağı oyunlarına, bu fair-play dışındaki anlayışlarına, hepsine kapak olduğu için sevindik” şeklinde konuştu.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

İlginizi çekmeyebilir ‘özyazım’dır!

Benim gibi altmışlı yıllarda, Ali Püsküllüoğlu’nun “Öz Türkçe Sözlüğü”yle laf yarıştırmış, biri için “Selfie” özçekim ise “kendine yazım”da “özyazım” dır.

Anlaşmasız brexıt olur mu?

İngiltere’de yayınlanan Sunday Times gazetesi, İngiliz hükûmetinin hazırladığı anlaşmasız Brexit senaryosunu yayımladı.

Helal olsun size…

Geride bıraktığımız Kurban Bayramını geçmiş te olsa kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde nicelerine ulaşmanızı diliyorum.

Titanyum Dioksit… Tehlike!

Şimdi birçoğumuz başlığa bakıp, bu sözde nereden çıktı? Bu maddenin ne tehlikesi var, diyebilirsiniz.

Erdoğan’ı zor kararlar bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üzerinde baskılar hızla artmaya başladı.

Avcılar’da “Duvarsız ev”in kiracıları hak arayışında

Avcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesine karar verilen 4 katlı bina yıkılınca, bitişikteki binanın en üst katındaki iki dairenin duvarlarının olmadığı ortaya çıkmıştı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz