• Haberler
Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri 'Saklı Sözler' Galeri Aydın’da ses buluyor

‘Saklı Sözler’ Galeri Aydın’da ses buluyor

-

Galeri Aydın, 8 Şubat’ta 10 farklı sanatçının eserinden oluşan ‘Saklı Sözler 2’ adlı karma resim sergisini sanatseverlerle buluşturuyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sanat galerisi Galeri Aydın, Saklı Sözler 2 başlığı altında bir araya gelmiş olan on sanatçının karma sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Sergi, Fatoş Beykal, Fatih Balcı, Olcay Erdinç, Muhammed Soydaş, Hülya Küpçüoğlu, Müjde Ayan, Safiye Başar, Füsun Çağlayan, Zeynep Erdinç ve Oral Ünlü’nün eserlerini bir araya getiriyor.

GÖRÜLENLE GİZLENEN ARASINDAKİ İLİŞKİ AÇIĞA ÇIKIYOR

‘Saklı Sözler 2’ sergisinin küratörü Hülya Küpçüoğlu, sergi hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Duygu, anlam, fikir, problem yüklediğimiz her yapıt içinde bir söz barındırır. Bazen de asıl anlatmak istediklerimiz söze dökemediklerimizde gizlidir. Ayrıca, sergi, izleyici ile sanatçı arasındaki sözsüz diyaloğu kurmanın ya da kuvvetlendirmenin de bir yoludur. Bu bağlamda bir araya gelen sanatçılar, sergide, görülen ile gizlenen arasındaki ilişkiyi sorguluyorlar. Sergi, yapıtların içinde gizli kalmış, sanatçı tarafından ifade edilmemiş ya da söylenmiş olsa bile yeterince sorgulanmamış durumlara işaret ediyor.”

- Reklam -

8 Şubat 2019 Cuma günü saat 15.00’de İstanbul Aydın Üniversitesi’nin Florya Yerleşkesinde bulunan Galeri Aydın’da açılacak Saklı Sözler 2 sergisi, 22 Şubat tarihine kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz