Saha Komiserleri yeni sezona hazır

0
237

Amatör ve Profesyonel müsabakalarda görev yapan Futbol Saha Komiserleri, çalışmalarına başladı. TFFSKD (Türkiye Futbol Federasyon Saha Komiserleri Derneği) Ankara Şube başkanı Ahmet Hozanlı ve ekibi kolları sıvadı.

1968-1992 yılları arası önce “Saha Müşahidi” olarak göreve başlayan ve daha sonraları da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri tarafından çalışmalarını sürdüren Saha Komiserleri, Türk futbolu ve Ankara amatör futbol maçlarında da faaliyetlerini sürdürdüklerini dile getiren Hozanlı şu açıklamalarda bulundu:” 54 ilde kurulan şebekeler kanalıyla görevlendirilerek organizasyonunu yapmaktadır.
17.04.2000 yılında Futbol Saha Komiserleri Derneği Genel Başkanlığının kurulması ile 54 ilde bulunan şubeler, bu çatı altında faaliyetine devam etmektedir.
Futbol Saha Komiserleri, Şube Başkanlıkları vasıtayla her yıl Futbol Federasyonu Bölge Müdürlükleri tarafından vize edilerek, müsabakalarda görev yapmakta ve müsabaka raporlarını objektif ve tarafsız bir şekilde; TFF Talimatları, Genelgeler ve Etik kurallar çerçevesinde hazırlamakta, ayrıca İl Tertip Kurullarına bir temsilci göndererek katkı sağlamaya çalışmaktadır.
Futbol Saha Komiserleri, Her Futbol Sezonu, Futbol Federasyonu Bölge Müdürlükleri, Futbol İl Temsilciliği ve Saha Komiserleri Derneği Koordinasyonu ile her futbol sezonu yaz kış, yağmur, çamur demeden çalışmalarımızı titizlikle devam etmektedir. Yapılan müsabakalarda maç öncesi ve oyun akışı içerisinde görev yaptıklarını söyleyen TFFSKD Ankara şube başkanı Ahmet Hozanla Hakem Federasyon Temsilcisi ve Gözlemcisi ile iş birliği yapmaktadır. Her türlü idari ve güvenlik önlemleri alarak karşılaşmaların sağlıklı bir şekilde oynanmasında görev yapmaktayız. 68 kişiden oluşan faal ekibimizle 2017-2018 futbol sezonunun başlamasının büyük heyecanla beklemekteyiz. Büyük bir öz veriyle görevlerini yerine getirmeye çalışan futbol saha komiserleri arkadaşlarıma yeni sezonda başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca 2017-2018 futbol sezonunun Ankara’da ve Türkiye’de faaliyetlerini sürdürerek Lig’e katılan tüm 68 kişiden oluşan faal üyesi ile 2017-2018 futbol sezonunun başlamasını büyük bir heyecanla beklemektedirler. Büyük bir öz veriyle görevlerini yerine getirmeye çalışan futbol saha komiserlerine yeni sezonda da başarılar dilerim. 2017-2018 futbol sezonunun Ankara futboluna dolayısıyla da Türk futboluna hayırlı olmasını dilerim” dedi.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz