MUŞ’ta 40 yıldır saat tamir’ciliği yapan 66 yaşındaki Cemalettin Ensarioğlu, kaybolmaya yüz tutmuş mesleğini sürdürmesi için oğlu 29 yaşındaki Ömer’i yetiştirdi.

Evli ve 4 çocuk babası Cemalettin Ensarioğlu, tamir edemeyeceği saat olmadığını söyledi. 1975 yılında çırak olarak başladığı mesleği kısa sürede öğrendiğini belirten Ensarioğlu, “Muş’un en eski saat tamir’cisiyim. Eski saatleri az da olsa kullananlar var. Onları gördüğüm zaman eski günlere gidiyorum ve büyük bir zevkle tamir ediyorum. Eski saatleri kullananların tek adresi buradır. İşyerimde çok eski tarihi saatler var. Saatlerin durması beni çok üzer. Yeni saatlerin tamirinde iyi olan oğluma eski saatleri de elimize geçtikçe öğretiyorum. Bu mesleğin devam etmesi için oğlumdan rica ettim. O da bu mesleği seçti. Gözüm arkada kalmayacak” diye konuştu.

MUS’TA 40 YILDIR SAAT TAMIR’CILIGI YAPAN 66 YASINDAKI CEMALETTIN ENSARIOGLU (FOTOGRAFTAKI) KAYBOLMAYA YUZ TUTMUS MESLEGINI SURDURMESI ICIN OGLU OMER’I YETISTIRDI. (FOTO: DHA/ ESER AYDIN/ MUS)

Baba mesleğini sürdürmek için elinden geleni yaptığını söyleyen Ömer Ensarioğlu ise “Babam mesleğine aşık. Onun bu isteğini kırmamak için yıllardır yanında çalışmaya başladım. Babam diye söylemiyorum ama çok iyi bir usta. Bugüne kadar tamir edemediği saat görmedim. Babama göre saatler durmamalı. Bende kendisinin yolundan gidiyorum. İşlerimizde çok iyi” dedi.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.