• Haberler
Ana Sayfa Dış Haberler Rusya’da gaz patlaması

Rusya’da gaz patlaması

-

Rusya’da bulunan Çelyabinsk Oblastı’nda saf gazdan kaynaklandığı düşünülen bir patlama sonucu bina yıkıldı. İlk belirlemelere göre üç kişi hayatını yitirirken 79 kişinin sonu bilinmiyor. kentte muhteşem hal ilan edildi.

Çelyabinsk Oblastı Vali Yardımcısı Oleg Klimov, Moskova saatiyle 04:00’da Magnitorsk Karl Marks Caddesi 16 numaradaki binanın yıkılması sonucunda hayatını yitirenlerin sayısının üçe çıktığını bildirdi.

Klimov, yapmış olduğu açıklamada, “Binada 110 kişi kayıtlı. 19 kişi tahliye edildi. döküntün altından 3 kişi canlı olarak çıkartıldı, üç kişinin ise cesedine ulaşıldı. 79 kişinin bahtı ise bilinmiyor. döküntün altında olabilirler, evin dışında olabilirler” dedi.

Klimov, polis, kent yönetimi ve yönetici firmanın kaza çabucak binada kaç kişi olduğunu belirlemeye çalıştıklarını söyledi.

- Reklam -

Sağlık Bakanlığı, 12 kişinin sağlık kuruluşlarına başvurduğunu, biri çocuk olmak suretiyle dört kişinin hastaneye yatırıldığını belirtti.

Şehirde muhteşem hal ilan edildi. Ayrıca, Moskova’dan psikolog ve psikiyatristlerin olayda yaralananlara ve yakınlarına destek için yere gitmekte oldukları belirtildi. Devlet Başkanı’nın talimatına göre, Sağlık Bakanı Veronika Skvortsova’da Magnitorsk’a gidiyor.

Vali Yardımcısı, doğalgaz patlamasının ikinci katta meydana geldiğini düşündüklerini kaydetti.

Araştırma komitesi sözcüsü, Stevlana Petrenko bir adli bir soruşturmanın başlatıldığını açıkladı.

Bir tv kanalında konuşan Chelyabinsk yeri valisi Boris Dubrovsky, yetklililerin patlamadan etkilenen vatandaşların barınmaları için konut satın almayı gözden geçirdiklerini duyurdu.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Emlak piyasasında kriz

TÜİK’in açıkladığı verilere göre Türkiye'de 2019 Temmuz ayında sadece 102.236 adet konut satıldı

Mamak, Ankaralıya depremi hatırlattı

Sabah ezanının üzerinden üç beş dakika geçmişti. O anda algılayamadığınız bir sarsıntı önce bacaklarınıza sonra da tüm bedeninize yayıldığında bir rahatsızlık geçirdiğinizi düşünüyorsunuz.

Kampanya başladı

Politika faizini % 4.25 indiren merkez bankası, ticari bankaların kredi musluklarını açmasını ve parasal genişleme ile ekonomiyi canlandırma ve talepte artış beklentisindeydi.

YPG’li teröristlerin sınır hattındaki hareketliği görüntülendi

Mardin'in Nusaybin ilçesinin karşısında bulunan Suriye'nin Kamışlı kentinde YPG'li teröristlerin sınır hattındaki hareketliği görüntülendi.

Yabancılara konut satışları yedi ayda yüzde 64.5 arttı

Türkiye’de yılın ilk yedi ayında yabancılara yapılan konut satışları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 64.5 artışla 14 bin 674 düzeyinden 24 bin 144 adete yükseldi.

Mamak parkeye çıktı

Türkiye Basketbol Ligi’nin Ankara temsilcilerinden biri olan Mamak Belediyesi Basketbol Takımı 2019-2020 sezonun ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz