William Shakespeare’in “Romeo ve Juliet” eseri İzmir’de sanatseverlerin karşısına çıkacak. Ünlü eserin başrollerindeki Romeo ve Juliet’i ise yine İzmirliler oynayacak.

WILLIAM SHAKESPEARE’IN “ROMEO VE JULIET” ESERI IZMIR’DE SANATSEVERLERIN KARSISINA CIKACAK. UNLU ESERIN BASROLLERINDEKI ROMEO VE JULIET’I ISE YINE IZMIRLILER OYNAYACAK. (FOTO: IZMIR DHA)

Sinemaya da konu olan 1998 yapımı Joseph Fiennes ile Gwyneth Paltrow’in başrollerini paylaştığı film ile milyonlarca izleyiceye ulaşan eser, bu kez İzmir’de sanatseverlerin karşısına Han Tiyatrosu ile çıkacak. Han Tiyatrosu repertuvarına aldığı William Shakespeare’in Romeo-Juliet adlı oyunu için başrol adayları arıyor. Devlet Sanatçısı ve Han Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Rüçhan Gürel, oyun için Romeo ve Juliet karakterlerinin yanında, Kral Montague, Kral Capulet, Tybalt, Mercuito, Dadı, Balthasar, Lawrance, muhafızlar, dansçılar ve çalgıcıların da arandığını söyledi. İzmir’in sanat kenti olduğunu söyleyen Gürel, içinde tiyatro ateşi olanlara çağrıda bulunarak, “Yeteneğim var mı diye kara kara düşünüyorsanız inanın o zaman tiyatro sahnesi tam size göre” dedi.

14 yaşını dolduran herkesin başvurabileceğini ve seçmeleri kazananların 3 aylık mimik, işitme, şan ve dans alanında, devlet sanatçılarından eğitimi alacaklarını söyleyen Gürel, Ekim ayında prömiyeri gerçekleştireceklerini ve ardından turneye çıkacaklarını söyledi. Başvurular 30 Mart’a kadar Han Tiyatrosu’na şahsen kabul edilecek.

2-3 Nisan’da yapılacak seçmelerde Prof. Bozkurt Kuruç, Prof. Dr. Özdemir Nutku, Şebnem Doğruer, Cem İdiz, Evrim Özkaynak, Ozan Yıldırım gibi isimler jüri olarak yer alacak.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.