• Haberler
Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Robot süpürgeler şehir hayatının vazgeçilmezi oldu

Robot süpürgeler şehir hayatının vazgeçilmezi oldu

-

Tüketiciler şehir hayatının hızlı temposunda ev temizliğine ayıracak vakit bulmakta zorlanırken, yaşamı kolaylaştıran robot süpürgeler bütün evi kendi kendine süpürerek bu soruna etkili bir çözüm getiriyor.

2018’in alışveriş istatistikleri de robot süpürgelerin şehir insanının vazgeçilmezleri arasına girdiğini gösteriyor.

Günlük rutin işleri yenilikçi teknolojilerle çözüme kavuşturan tüketiciler, yaşam kalitelerini artıran akıllı ürünlere yöneliyor. Bu kapsamda şehir hayatının yoğun temposunda temizliğe vakit bulamayanlar robot süpürgeleri daha sık kullanmaya başladı.

E-ticaret sitesi Hepsiburada’dan elde edilen verilere göre, bir yıl içinde robot süpürgelerin arama hacimlerinin dörde katlandığı ortaya koyuldu. Yapılan araştırmanın sonucuna göre yoğun şehir hayatının yaşandığı İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde robot süpürgeye ilginin zirveye çıktığı görülüyor.

- Reklam -

Sipariş sayılarındaki hızlı artış, bu ihtiyacın büyüklüğüne de dikkat çekiyor. Araştırmada 2019 başında tüketicilerle buluşan Anker’in yeni Eufy Robovac modeliyle birlikte sipariş sayılarının ikiye katlanması da dikkat çekiyor.

TOZA ALERJİSİ OLANLAR RAHAT NEFES ALACAK

Evini evcil hayvanlarla paylaşan hayvanseverlerin en büyük problemlerinden biri olan ve evin her tarafına yayılan tüyler de robot süpürgeler ile sorun olmaktan çıkıyor. Eufy Robovac robot süpürge önce tüyleri önce tespit ediyor, sonra da üçlü filtre sisteminden geçirerek ortadan kaldırıyor. Bunları yaparken geleneksel elektrikli süpürgelere oranla yüzde 75 daha sessiz çalışarak gürültü kirliliğinin önüne geçiyor, havadaki toz akarı ve küf sporu gibi tetikleyicileri toplayarak dışarıya verilen havanın daha temiz olmasını sağlıyor. Toza alerjisi olanlar için önemli bir endişe haline gelmekten çıkıyor.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

İlginizi çekmeyebilir ‘özyazım’dır!

Benim gibi altmışlı yıllarda, Ali Püsküllüoğlu’nun “Öz Türkçe Sözlüğü”yle laf yarıştırmış, biri için “Selfie” özçekim ise “kendine yazım”da “özyazım” dır.

Anlaşmasız brexıt olur mu?

İngiltere’de yayınlanan Sunday Times gazetesi, İngiliz hükûmetinin hazırladığı anlaşmasız Brexit senaryosunu yayımladı.

Helal olsun size…

Geride bıraktığımız Kurban Bayramını geçmiş te olsa kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde nicelerine ulaşmanızı diliyorum.

Titanyum Dioksit… Tehlike!

Şimdi birçoğumuz başlığa bakıp, bu sözde nereden çıktı? Bu maddenin ne tehlikesi var, diyebilirsiniz.

Erdoğan’ı zor kararlar bekliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, üzerinde baskılar hızla artmaya başladı.

Avcılar’da “Duvarsız ev”in kiracıları hak arayışında

Avcılar’da kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesine karar verilen 4 katlı bina yıkılınca, bitişikteki binanın en üst katındaki iki dairenin duvarlarının olmadığı ortaya çıkmıştı.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz