Ana Sayfa Dış Haberler Poroşenko askeri kabineyi topladı, NATO ve AB'yi Rusya'yı kınamaya çağırdı

Poroşenko askeri kabineyi topladı, NATO ve AB’yi Rusya’yı kınamaya çağırdı

-

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Rusya’nın Ukrayna savaş gemisini vurduğu iddiası nedeniyle askeri kabineyi acil olarak topladı.

Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, Kerç Boğazı’nda Ukrayna ve Rus gemileri arasındaki gerginliğin ardından askeri kabineyi topladı. Poroşenko, NATO ve AB yetkililerine gönderdiği mesajda, “Rusya’nın Ukrayna savaş gemilerine karşı son eylemlerini, Azak Denizi ve Kerç Boğazı kara sularında gerginliği tırmandırmaya yönelik bilinçli saldırı olarak değerlendiriyoruz. Rusya’nın saldırgan tavrının uluslararası toplum tarafından kararlılıkla kınanması ve sert şekilde karşılık bulması gerekiyor” dedi.

Ukrayna Deniz Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada, Kerç Boğazı’ndan geçişler sırasında Ukrayna gemilerine Rusya tarafından ateş açıldığı ve iki mürettebatın yaralandığı açıklandı.

Açıklamada ayrıca, Rusya özel kuvvetleri tarafından Ukrayna’nın üç savaş gemisine el konulduğunu, Ukraynalı askerlerin gemilerde mahsur kaldığı belirtildi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

‘İftar sonrası art arda içilen sigara öldürücü olabilir’

Adana'da özel bir hastanede görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Adem Yılmaz, iftarın ardından yoğun bir şekilde içilen sigaranın ölüme varabilecek sonuçlara yol açabileceğini söyledi.