PKK Sincar ve Karaçok’da havadan vuruldu. Genelkurmay tarafından bu sabah saat 05.08’de yapılan açıklamada  Irak kuzeyi / Sincar Dağı, Suriye kuzeydoğusu / Karaçok Dağı bölgelerinin tam anlamıyla birer terör yuvasına dönüştüğünü vurgulandı.

Açıklamada, “02.00’de, Irak kuzeyi / Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu / Karaçok Dağı bölgelerine hava harekâtı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur” denildi.

PKK Sincar ve Karaçok’da havadan vuruldu ve çok ağır zayiatlar verilirken bir çok kamp da yerle bir edildi.

BASIN AÇIKLAMASI

Bölücü terör örgütü PKK ve bu örgütün Suriye ve Irak’taki uzantıları tarafından, Suriye ve Irak kuzeyi, ülkemize terörist, silah, mühimmat ve patlayıcı madde aktarılması maksadıyla; özellikle son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Bu bölgelerden ülkemize sızdırılan teröristler ve aktarılan silah ve malzemeler, hudut karakollarımıza yönelik taciz ve saldırılarda ve son olarak da Diyarbakır’da tünel kazılarak toplu yıkım ve ölümleri amaçlayan bir terör eyleminde kullanılmıştır.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN

PKK Sincar ve Karaçok'da vuruldu
PKK Sincar ve Karaçok’da vuruldu

PKK tarafından yurt içinde kahraman silah arkadaşlarımızın, güvenlik görevlilerimizin, güvenlik korucularımızın ve vatandaşlarımızın şehit olmasına ve yaralanmasına sebep olan terör eylemlerinin gerçekleştirilmesinde ve desteklenmesinde kullanılan Irak kuzeyi/Sincar Dağı, Suriye kuzeydoğusu / Karaçok Dağı bölgeleri tam anlamıyla birer terör yuvasına dönüşmüştür.

2 ÜLKEYE AYNİ ANDA HAVA HAREKATI

Ülkemizin ve milletimizin birlik, bütünlük ve güvenliğine kast eden bu terör yuvalarının yok edilmesi maksadıyla; uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız kapsamında 25 Nisan 2017 günü saat 02.00’de, Irak kuzeyi/Sincar Dağı ve Suriye kuzeydoğusu/Karaçok Dağı bölgelerine hava harekâtı icra edilmiş ve belirlenen terörist hedefleri tam isabetle vurulmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerimizin tüm unsurları tarafından, bölücü terör örgütüne karşı gerek ülke sınırları içinde gerek sınır ötesinde etkin ve kapsamlı terörle mücadele harekâtı büyük bir azim ve kararlılıkla yürütülmektedir. Operasyonlar, bundan sonra da en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar aynı azim ve kararlılıkla devam ettirilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

FACEBOOK YORUMLARI