Pedallar sağlıklı yarınlara çevriliyor

0
300
- Reklam -

Yenimahalle Belediyesi tarafından hizmete açılan beş yıldızlı spor komplekslerinde vatandaşlar, spor yaparak zinde kalıyor. Pilatesten zumbaya, aerobikten yüzmeye kadar farklı branş seçenekleri sunan merkezlerden Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi’nde ise spinning dönemi başladı. Kısa sürede yoğun ilgi gören, özel tasarlanmış sabit bir bisikletle yapılan spinning ile eğlenerek kilo vermek mümkün.
Turgut Özakman Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisi, vatandaşlara sunduğu imkanlarla ilgi odağı olmaya devam ediyor. Son olarak merkezde kapılarını açan spinning kursunda uzman eğitmen Evrim Emre Nair gözetiminde vatandaşlar, pedalları sağlıklı yarınlara çeviriyor.
Müzik eşliğinde yapılan bir spor olan spinningte hareketler, müziğin temposuna göre değişiyor. Kısa sürede hızlı sonuç veren ve yağ yakıcı bir spor olan spinninge, özellikle kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.
Fazlalıklardan kurtulmanın en kestirme yolu
Salı-Perşembe ve Çarşamba-Cuma olmak üzere 2 ayrı gruba hizmet veren kursta, 45 dakika boyunca bisiklet üzerinde kalınıyor.
Pedal çevirerek bacak ve basen bölgelerindeki fazlalıklardan kurtulan Yenimahalleliler, ayrıca yine bisiklet üzerinde yaptıkları farklı hareketlerle vücudun bütün bölgelerini çalıştırıyor.
Vücut kondisyonunu arttıran bir spor olan spinninge devam edenler, ayrıca istedikleri herhangi bir gün, fitness kursundan yararlanabiliyor.
Sağlıklı yaşam listesi de Yenimahalle’den
Yaza fit girmek isteyenlerin büyük ilgi gösterdiği kurs sayesinde yarım saatte yaklaşık 900 kalori yakılıyor. Ayrıca spor hocası tarafından kursiyerlere sağlıklı yaşam listesi de veriliyor.
Oldukça yorucu bir spor olan spinnig kursundan çıkanlar, tesiste yer alan vitamin barda dinlenerek enerji depolama fırsatı buluyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz