Ana Sayfa Gurme Park Piknik 36 Yıldır değişmeyen lezzet

Park Piknik 36 Yıldır değişmeyen lezzet

-

Sade, temiz ve sıcak bir mekanda güzel bir melemen yemez misiniz?


Ankara’nın Beşevler semti eğitim kurumlarının çokluğu haliyle öğrencilerin yoğunluğuyla bilinir. Bu nedenle de burada ve civar semtlerde ev kiraları alabildiğince yüksektir. Ama bu bölgede yer alan yüzlerce kafe, ev yemekleri yapan lokanta ve kebapçılar ise tam tersi “Öğrenci hesabı” uygulamaktadır.

park piknik cafeBu bölgede rastladığınız bir öğrenciye, “Buralarda en güzel ve lezzetli melemen nerede yenir? Diye sorduğunuz da bana göre size vereceği tek adres vardır; 36 yıldır değişmeyen lezzet durağı Park Piknik.

On parmağında on marifet

park piknik-dışPark Piknik, 1980’de Muhlis Saraç tarafından kuruldu. 1990’da da oğlu Neşet Saraç babasına desteğe geldi ve güzel lezzetleri birlikte sunmaya başladılar. Neşet bey inanılmaz pratik ve işi çok biliyor. Zaten öyle de olmasa bu iş bu günlere kadar gelemezdi diye düşünüyorum. Ne istiyorsanız, bir çırpıda hazırlıyor ve önünüze getiriyor. On parmağında on marifet.

Hentbol sahalarından hizmet sektörüne transfer oldu

Neşet bey, profesyonel olarak hentbol de oynamış. Türkiye Ligi’nde ASKİ, Mülkiye, Gaziantep SGK takımlarında oynamış. Bu nedenle de hentbol ve futbol camiasından da çok geleni gideni var. Gençlerbirliği tesisleri de mekana çok yakın. İş dünyası, siyaset ve özellikle sporcuların tercih ettiği mekan sabah 08’de servisde başlıyor, akşam ise 20.00’de bitiriyor.

Gazi Hastanesi personelinin uğrak yeri

parkj piknik iç mekanPark Piknik, Gazi Hastanesi’ne de çok yakın. İki adımlık mesafede. Doktor ve hastane personelinin de uğrak yeri. Öyle ki hastane de randevu alamadığınız, bir türlü ulaşamadığınız doktora, Profesöre burada rastlayabiliyorsunuz. Allah düşürmesin, Gazi Hastanesi’ne bir şekilde giderseniz “Öğlen ne yiyeceğim?” diye düşünmeyin, Park pikniğe uğrayın, çift yumurtalı bir melemen söyleyin, pişman olmayacaksınız.

Bir aile işletmesi olan Park Piknik, iki katlı, küçük ve şirin bir de bahçesi var. 50-60 kişilik nişan, düğün ve çeşitli yemekli toplantılara da ev sahipliği yapabiliyor. Otopark sorunu olmayan mekan

Neşet bey, konukları için melemen dışında ev köftesini de tavsiye ediyor. Park Piknik, soya soslu tavuk ızgara, alabalık ızgara, sucuklu yumurta ve tost çeşitleriyle de iddialı.

Park Piknik’te ekmek arası köfte 7, melemen 8, kuru fasulye ve pilav da 9, Alabalık ızgara 15 liradan veriliyor. Doyurucu ve sağlıklı bu lezzet kaçmaz. Benden söylemesi…
Afiyet olsun.
Park Piknik
Emek 8. Cadde (Bişkek Cd) no: 3-A

Ahmet Temürtürkan
Ahmet Temürtürkanhttp://cesnitimur.com
40 yıllık gazeteci, Anka ve Anadolu Ajans'larında çalıştı. Son 6-7 yıldır ağırlıklı Ankara'da Mekanlar ile ilgili yazılar yazmakta. Ankara'da nerede ne yenir merak ediyorsanız yazılarını takip edebilirsiniz!

Bu Haberler Kaçmaz!

İran: ABD kendi droneunu vurmuş olabilir

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı Abbas Irakçi, Trump’ın İran’a ait bir insansız hava aracının düşürüldüğü iddialarına