Pakistan heyeti Altındağ’da

0
141
- Reklam -

Yurtdışından Ankara’ya gelen çok sayıda heyetin uğramadan geçemediği Hamamönü, bu sefer de Pakistanlı misafirlere kapılarını açtı.

Aralarında Pakistan Ulusal Meclis Başkanı Sardar Ayaz Sadık ve eşinin de bulunduğu 20 kişilik heyet, bölgeye hayran kaldı. Heyeti Hamamönü’nde karşılayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Pakistan heyeti Hamamönü’nü gezdi

Pakistan heyeti, önce Hamamönü’nün tarihi ve kültürel dokusu hakkında bilgi sahibi oldu. Daha sonra Taceddin Dergâhı’nı ve Mehmet Akif Ersoy Evi’ni ziyaret eden heyet üyeleri, güzel havanın da etkisi ile keyifli bir Hamamönü turu gerçekleştirdi.
Bölgedeki tarihi Ankara evlerinden oldukça etkilenen Pakistanlı misafirler, Hamamönü Sanat Sokağı’na da uğradı. Heyet üyeleri, bu bölgede bulunan Hamamönü Sanat Galerisi’ndeki ebru sergisini gezdi ve burada ebru sanatını yakından inceleme fırsatı buldu. Sanatçı İlknur Üstünol’un atölyesinde ebru denemeleri gerçekleştiren heyet daha sonra Kamil Paşa Konağı’na geçti. Başkan Tiryaki ile sohbet eden heyet, Altındağ Belediyesi’nin çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

- Reklam -
- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz