ÖZEL ARI OKULLARI, ADINI BİR KEZ DAHA ANKARA ŞAMPİYONLAR KUPASINA YAZDIRDI

0
88

Özel Arı Okulları, okullar arası sporlar müsabakalarında kazandığı kupalara; Genç Kız Basketbol Takımı ile bir şampiyonluk kupası, Genç Erkek Basketbol Takımı ile de bir Ankara 2’ciliği kupası ekleyerek başarı geleneğini sürdürüyor.

ESMA ALTIN- Özel Arı Okulları, okullar arası spor müsabakalarında kazandığı başarılara yenilerine ekledi. Daha çmce de bölgesel ve ulusal anlamda pek çok müsabakada başarılara imza atan Arı Okulları Genç Kız Basketbol Takımı ile bir şampiyonluk kupası, Genç Erkek Basketbol Takımı ile de bir Ankara 2’nciliği kupası ekleyerek başarılarına devam ediyor.
KIZLAR TÜRKİYE YARI FİNALLERİNE, ERKEKLER TÜRKİYE GRUP ELEMELERİNE
Bölgesel ve ulusal müsabakalarda pek çok başarıya imza atan Özel Arı Okullarının Genç Kız Basketbol Takımı, Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından 22 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen Okullar Arası Genç Kız Basketbol Müsabakaları Finali’nde Özel Bağlıca Tema Anadolu Lisesi ile şampiyonluk maçına çıktı. Grup ve final maçlarındaki etkili oyunu ve aldığı farklı skorlarla finale uzanan siyah-sarılılar final maçında rakibini 55-54 skoruyla yenerek ‘Arı’ adını Ankara şampiyonluğu kupasına bir kez daha yazdırdı. Okullar Arası Genç Erkek Basketbol Müsabakaları Finali’nin ardından da Genç Erkek Basketbol Takımı Ankara 2’ncisi oldu.
Arı Okulları müzesine iki kupa daha kazandıran başarılı basketbolcu öğrencilerden, Özel Arı Okulları Genç Kız Basketbol Takımı Türkiye yarı finallerine, Özel Arı Okulları Genç Erkek Basketbol Takımı ise Türkiye grup elemelerine katılmaya hak kazandı.
‘ULUSAL BAŞARI İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ’
Maçın ardından konuşan ve bu önemli başarının Özel Arı Okullarının okul sporlarına ve öğrencilerine yaptıkları yatırımlar, pandemi dönemindeki dinamik sürecin doğru ve etkin yönetimi ile uzun dönemde elde edilen deneyimlerin sonucu olduğunu ifade eden Özel Arı Okulları Spor Koordinatörü Tuncay Elkoca, “Kurucumuz Sıtkı Alp başta olmak üzere Genel Müdür Yardımcılarımız Dr. Seva Demiröz ve Seda Tarman’a öğrencilerimizin sportif gelişimlerine yönelik sağladıkları geniş olanaklar için teşekkür ediyorum. Ayrıca bu başarıda emeği geçen Çankaya Üniversitesi Spor Kulübü yöneticilerine, antrenörlerine teşekkür ediyor ve başarılı sporcularımızı yürekten kutluyorum. Çalışmalarını ara vermeden sürdüreceğiz. Ulusal başarı için var güçleriyle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

- Reklam -