Özdilek: Deplasmanda da kazanmalıyız

89

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, “Bunu kitlelere aşılamak çok önemli. Gönül isterdi ki bu maç dolu bir statta oynansın” ifadelerini kullandı.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ‘derbi’ olarak nitelendirilen ve eski adı Ankaraspor olan mor-sarılı hemşehrileri karşısında aldıkları 1-0’lık galibiyetle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, iyi bir oyun sergilediklerini belirterek, “İçeride oynadığımız maçlarda gösterdiğimiz performansımızı dışarıda da göstermeliyiz. Deplasmandan henüz puan getiremedik” diye konuştu.

Yıllar sonra Ankara derbisi oynamanın kendileri için heyecan verici olduğunu ifade eden Özdilek, “Bunu kitlelere aşılamak çok önemli. Gönül isterdi ki bu maç dolu bir statta oynansın” ifadelerini kullandı. Her iki takımın da ortaya koyduğu centilmence mücadeleden dolayı tüm futbolcuları kutlayan Özdilek, şunları söyledi:
“Rakibin oyuncu kalitesinin yüksek olduğunu bilerek maça hazırlandık. Fazla bir pozisyon vermedik. Ama biz de girdiğimiz gollük pozisyonları değerlendiremedik. Bu tür maçlarda özellikle duran topları doğru kullanmak gerekir. Nitekim bu maçta bunun meyvesini aldık ve duran toptan golü bulduk. Aldığımız sonuçtan çok mutluyum. Ama başkanımızın rahatsızlığından dolayı maça gelemeyip, sevincimize ortak olamaması nedeniyle üzgünüm. Bu galibiyeti ona hediye ediyoruz.”