Oylar çalınmasın derken seçimin tamamı çalındı

0
180

Türkiye 1 Kasım Genel Seçimleri’ne doğru terör olaylarıyla çatışma atmosferinde görüntüsü çizerken, sandık sonuçları açısından sivil toplum örgütleri gönüllü çalışmalarına başladı. “Ankara’nın Oyları” gönüllü örgütlenmesi kurucularından Tamer İşçen, “Biz oyları çaldırmamaya çalıştık, nasıl olduysa seçimin tamamı çalındı” diyerek seçmen, sandık ve seçim güvenliği bakımından yorum yapmaktan dahi sıkıntı duyduğunu ifade etti.
Ankara’nın Oyları adlı örgütlenme, ilk eğitim çalışmasını açık havada Anıtpark’ta gerçekleştirdi ve 1 Kasım gününde sandıklarda müşahit olarak gönüllü oy nöbeti tutacak vatandaşlarla buluştu.
Ankara’nın Oyları kurucularından Tamer İşçen ve eğitimcilerinden Esen Özbayramoğulları, seçime hazırlık kapsamında yürüttükleri eğitim çalışması ve süreci Amerika’nın Sesi’ne değerlendirdi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla perşembe ile pazar günlerini kapsayan dört günlük tatil olarak planlanan dönemde seçimler yapılacak olması, Türkiye’de sandığa gidecek seçmen sayısında düşüş olacağı endişesini de gündeme taşıyor. Ancak İşçen, Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği tarih üzerinde artık yorumda bulunmamak gerektiği taraftarı. İşçen’e göre, seçmenler 1 Kasım tarihinin anlamını gayet iyi değerlendirebilir.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz