Ana Sayfa Güncel Haberler Örnek Bankacı: Hüseyin Aydın

Örnek Bankacı: Hüseyin Aydın

-

Ziraat Bankası masraf ve komisyonları mahkemeye gitmeden tüketiciye ödüyor

Vatandaşlar Bankalardan aldıkları krediler için ödedikleri masraf ve komisyonları geri almak için tüketici mahkemelerine dava açmak zorunda kalıyorlar, bunun için dava harçları yatırıyor ve avukat ücretleri ödüyorlar.
On binlerce dava hem vakit kaybına hem mahkemelerde yoğunluğa neden oluyor, sonuçta Yargıtay kararına uygun olarak tüketiciler kredi alırlarken bankalara ödedikleri masraf ve komisyonları geri alıyorlar.
Bu arada bankalar avukat ücretleri ve mahkeme harçlarını da ödemek zorunda kalıyorlar.
Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, kredilerden alınan masraf ve komisyonların iadesine ilişkin olarak, “Hemen hemen aldığımız komisyonların tamamını geri veriyoruz. Hatta şöyle bir karar aldık, artık mahkemeye gitmesine gerek yok. Talep etsin yeter” diye konuştu.
Örnek bir karara imza atarak tüketici haklarına saygı gösteren ve yargı kararları karşısında tüketiciyi mağdur etmeden, bankaya daha büyük maliyetler getirmeden dava açmasına gerek kalmadan vatandaşların şubelerine başvurmasını isteyen Genel Müdür Aydın, “ Zaten kaybediyoruz, bürokrasiyi de kaldıralım aradan bunu ödeyelim dedik. Tüketiciler masraf ve komisyonları talep edince bir daha mahkeme kararı olmaksızın geri veriyoruz” dedi.
Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı da olan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın böylece tüm bankalara da örnek olacak bir karara imza attı.

Orhan Uğuroğlu
Orhan Uğuroğluhttps://sonsoz.com.tr
1969 yılında Yeni Tanin Gazetesinde 10 yıl, 1981'de Haldun Simavi'nin Günaydın Gazetesinde 10 yıl, 1990'dan 2005'e kadar Türkiye'nin ilk özel televizyonu Star'da, 2014 Ekim'den beri Sonsöz'de...

Bu Haberler Kaçmaz!

Kazakistan’da orduya ait depoda art arda patlama

Kazakistan’da orduya ait bir depoda art arda patlama meydana geldi ve patlamalar sonrası yangın çıktı.