Orman: Beşiktaş taraftarının parasını yedirmem

141

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yaşanan haciz olayıyla yaptığı basın toplantısında davalık olduğu şirkete ağır sözlerle yüklendi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, “Bu bir terbiyesizliktir.Dava şuanda yargıdadır ve tekrar ederek söylüyorum, kendilerine bu parayı ödemeyeceğim. Bir masa ve kasadan ibaret olan bu şirket bu davayı bir servet edinme ve geçim kapısı yapmıştır. Bunlar parayı tahsil ederek, Porshe arabalara binip Business Class’larda uçacaklar. Buna müsade etmem.” dedi. Orman şöyle konuştu.

BEŞİKTAŞ TARAFTARININ PARASINI BU FİRMAYA YEDİRMEM
“Beşiktaş’ın eski yönetimi saha içindeki reklam panolarını bu aktif reklam adlı şirkete kiralamış, ve bu şirket Beşiktaş’a yapması gereken ödemeleri yapmamış ama şirket ile öyle bir sözleşme imzalanmış ki sanki sözleşme fesih edildiği taktirde borçlu olacak gibi. O dönemki yönetim bu sözleşmeyi fesih ederek aktif reklam ile mahkemelik olmuşlar. Biz göreve geldiğimiz zamanda bu şirket davayı kazanmış. Bu nasıl bir iştir ki anlamadık ama bu firma bizden 12-13 milyon dolarlık bir dava kazanmış. Bu davadan sonra bu firmayı davet ettik ve bir akit imzaladık. Bu akite göre Beşiktaş Kulübü bu firmaya 7 milyon dolar ödemesi karşılığında sulh sağlanmıştır. Biz bu 7 milyon doları ödedik.”
MEDYAYA HABER VERİP BANDO VE MIZIKALARLA GELDİLER
“Dünkü haciz işleminde ilk defa şahit olduğumuz bir yöntemle bando ve mızıkalarla medyaya haber vererek geldiler. Ödemeler 2 gün geciktiği için reklam şirketi tekrar 5 milyon dolar talepte bulunmuş. Bu firma bir masa, bir kasa şirketi. Hiç bir işlemi olmayan bir firma bu. Bu firma Beşiktaş’ı bir servet edinme ve geçim kapısı olarak görmekte, buna müsade etmem.. Ben Beşiktaş taraftarının parasını bu firmaya yedirmem, ben bu parayı ödemem. Nerede görülmüş böyle bir haciz?”
GELDİĞİMİZDE BEŞİKTAŞ GÜLLÜK GÜLİSTANLIK DEĞİLDİ
“Biz geldiğimizde Beşiktaş güllük-güllistanlık değildi. Sucuya, voleybolcuya, basketçiye herkese borçları vardı. Biz Ferrari’ye 8 milyon dolar ödedik. Biz bu firmaya 7 milyon dolar ödedik. Şimdi Beşiktaş tan 5 milyon dolar daha talep ediyorlar. Haciz yapmak istedikleri masanın sandalyenin parası 10 bin lira. Bu ucuz işlere ve terbiyesiz işlere ödün vermeyeceğiz . Bu iş şu an yargıya gitmiştir ve orada çözülecektir. Biz bu şirkete bu parayı ödesek ve davayı kazansak da bu şirketten bu parayı alamayız. Ben ve arkadaşlarım böyle ucuz işlere ödün vermeyeceğiz. Bu anlaşmaları ben yapmadım. Ama bu problemleri çözmek benim işim. Dün yapılan bu iş bir showdur . Siz hiç hakkınız olmadan 7 milyon doları almışsınız yemişsiniz o parayı şimdi 5 milyon dolar da istiyorsunuz. Bu davanın Beşiktaş lehine sonuçlanacağını inanıyoruz”
FİRMA’NIN ESKİ YÖNETİCİMİZ MURAT AKSU İLE AKRABALIK BAĞI OLDUĞU SÖYLENDİ
“Şimdi bu firmadaki arkadaşlar Diyarbakır kökenli. Eski yöneticimiz Murat Aksu ile bir akrabalık bağları olduğu söylendi. Biz bu şirketle görüşmelerimizde Murat Aksu’da bizimle birlikte oldu ama her hangi bir yardımı olmadı. Siz hayatınızda hiç böyle bir tahsilat gördünüz mü? Tüm medyaya haber veriyorsun. Almaya geldiğin tutar 5 milyon dolar ve sen sandalye masa alacaksın?. Bu şirketinde bir avukatı var Galatasaray kongre üyesi. Hatta geçtiğimiz zamanda Başkan adayı olan Alp Yalman’ın listesine de girmiş. Bu hiç futbol adabına, centilmenliğine yakışıyor mu? Bu işi yaptıranlara ödediğimiz parayı haram ediyorum.”