Ordu’da bayramın ilk günü teleferik kuyruğu

0
2

Mustafa KIRLAK/ORDU, (DHA)- ORDU’da, Kurban Bayramı’nın ilk gününde teleferiğe ilgi yoğun oldu. 9 günlük bayram tatili nedeniyle kente gelen yerli ve yabancı turistler, 530 rakımlı Boztepe’ye çıkmak için teleferik önünde metrelerce kuyruk oluşturdu. 
Ordu’da manzarasıyla 530 metre yükseklikte kentin cazibe merkezi ve seyir terası olan Boztepe, Kurban Bayramı’nın ilk günü ilgi odağı oldu. Binlerce yerli ve yabancı misafirin akın ettiği Boztepe, bu bayram kalabalığa ev sahipliği yaptı. Kentin en önemli turistik mekanları arasında yer alan Boztepe’ye çıkmak için turistler, teleferiği tercih edince istasyon önünde metrelerce kuyruk oluştu.
‘ÇOK KEYİFLİ’
Turist rehberi Hamdi Özbek, İstanbul’dan Ordu’ya turist getirdiğini belirterek, “Kurban Bayramı’nda 18 ayın ardından büyük bir hareket yaşadık. Bölgede 10 grubumuz var. İnşallah daha iyi olacak. Pandemi şartlarına göre de tedbirlerimizi alarak turizme yeniden başladık. Ben İstanbul’dan buraya yerli turist getirdim ama arkadaşlarım Arap ülkelerinden yabancı turist getirdiler. Avrupalı turist daha gelmeye başlamadı. Teleferik çok keyifli” dedi.
‘HEYECANLIYDI’
Teleferikle Boztepe’ye çıkan Hikmet Çakırbey Ayan ise 1 saat binmek için beklediklerini kaydederek, “Biz Adana’dan turla geldik. Karadeniz turuna çıktık. Şu an durağımız Ordu. Sadece bayram olduğu için teleferik tercih edilmemeli çünkü çok güzel ve keyifli. Biz teleferiğe binmek için ve bilet almak için 1 saat bekledik. Beklediğimize değdi. Boztepe çok güzel ve eğlenceliydi. Teleferiğe binmek de çok heyecanlıydı” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

- Reklam -

- Reklam -