Ana Sayfa Güncel Haberler Operasyonun 6 sonucu

Operasyonun 6 sonucu

-

Reyhanlı katliamı planlayıcısının Suriye’de yakalanıp yurda getirilmesinin şu önemli sonuçları olacaktır:


1) MİT, Ukrayna, Azerbaycan ve Kosova operasyonlarının ardından Suriye’de de önemli bir başarıya imza attı. Bunun anlamı, teröristler artık dünyanın hiçbir yerinde rahat edemeyecek, her an yakalanma korkusu içinde yaşayacaklardır.

2) Suriye rejimi ile teröristlerin Türkiye aleyhine işbirliği içinde olduğu net biçimde ortaya çıkmıştır. Bu durum, “Esad ile görüşme masasına oturalım” diyenleri yeniden düşünmeye sevk edecektir.

3) Operasyon, Suriye’ye olduğu kadar ABD, Rusya ve İran’a da, “Çok güçlü bir istihbarat örgütümüz var. Attığınız adımlara dikkat edin, her şeyin farkındayız” mesajını vermektedir.

4) Terör örgütünün önemli bir isminin ele geçirilmesi örgütle ilgili son derece kritik bilgilere ulaşılmasını mümkün kılacaktır.

5) Toplum, devletin terörle mücadelede başarıya ulaşacağına zaten yürekten inanıyordu. Bu inanç Suriye’deki operasyonla daha da güçlenmiştir.

6) Reyhanlı katliamında 53 kişi yaşamını yitirmişti. Katliamın önde gelen isimlerinden birinin yakalanması acılı aileler için teselli kaynağı olacaktır.

HAKARET ETMEK ELEŞTİRİ DEĞİLDİR!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, il başkanları toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle yine mahkemelik oldu.
Şimdiye kadar Erdoğan’a belki de yüz binlerce lira tazminat ödedi Kılıçdaroğlu. Buna rağmen benzer nitelikte konuşmalar yapmayı sürdürüyor.
Şunu bilmesi gerekir:

En sert eleştiriler bile hakaret yapmadan dile getirilebilir.
İsmet İnönü’nün, Bülent Ecevit’in, Erdal İnönü’nün, Deniz Baykal’ın konuşmaları buna örnektir.

Kendisine naçizane tavsiyem, konuşma metinlerini birlikte hazırlayacağı iyi bir hukuk danışmanı bulmasıdır.

Nuri Kayış
Nuri Kayışhttps://sonsoz.com.tr
Gazeteciliğe 1977 Son Havadis gazetesinde başladı, Hür Anadolu, Başkent, Ulus, Günaydın ve Sabah gazetelerinde çalıştı. RTUK Başkanlığı yapan yazarımızın 14 adet yayınlanmış kitabı bulunmaktadır.

Bu Haberler Kaçmaz!

Apple, Samsung’tan iPhone ekran siparişlerini iptal edecek

Telefon pazarında kıyasıya rekabet içinde olmalarına karşın bazı parçaların tedarik edilmesinde şirketler birbirlerinden faydalanabiliyor.