Ana Sayfa Güncel Haberler Operasyonlar peş peşe geldi!

Operasyonlar peş peşe geldi!

-

TSK’daki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada 16 ilde 50 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 

Adana merkezli 20 ilde de FETÖ/PYD’nin askeri yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında albay, yarbay ve yüzbaşı rütbelerinden askerlerin de bulunduğu 42’si muvazzaf 52 asker gözaltına alındı. 

İSTANBUL MERKEZLİ FETÖ SORUŞTURMASI: 50 KİŞİYE GÖZALTI KARARI

TSK’daki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada 16 ilde 50 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

1 Albay, 2 Binbaşı, 1 Yüzbaşı, 2 Astsubay ve 44 askeri okul öğrencisi olmak suretiyle toplam 50 şüphelinin yakalanması için sabah saatlerinde İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından başlatılan operasyonlar devam ediyor. Özden çevik – İstanbul DHA

ADANA MERKEZLİ 20 İLDE FETÖ OPERASYONU: 52 ASKER GÖZALTINA ALINDI

Adana merkezli 20 ilde FETÖ/PYD’nin askeri yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında albay, yarbay ve yüzbaşı aşamalarından askerlerin de bulunmuş olduğu 42’si muvazzaf 52 asker gözaltına alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün askeri yapılanması yönelik Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlendi.

Adana merkezli 20 ilde evlere baskın yapan ekipler, örgütün askeri mahrem imamlarıyla ankesörlü telefondan konuşarak iletişime geçmiş olduğu öne sürülen aralarında albay, yarbay ve yüzbaşı aşamalarından askerlerin de bulunmuş olduğu 42’si muvazzaf, 52 askeri gözaltına aldı.

Adana’da gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünün sonrasında Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. başka illerde alınan şüphelilerin ise işlemleri tamamlandıktan sonra şehre getirileceği öğrenildi.

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Çipras: Kim Rumların haklarını ihlal ederse, bu sonuçlar doğuracaktır

Her kim Yunanistan ve Kıbrıs’ın (Rumların) haklarını ihlal ederse bu sonuçlar doğuracaktır. Öte yandan her halükarda bunun bedeli ciddi olacaktır, çünkü biz egemenlik haklarımızı müdafaa etmekte kararlıyız

Yoksulluk kanser nedeni