Konya merkezli 31 ilde FETÖ/PDY’nin Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki oluşumuna yönelik operasyonda, 32’si muvazzaf 50 asker hakkında yakalama kararı verildi.

Ankara’da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatları tespit edilen Jandarma Genel Komutanlığı’nda görevli 50 muvazzaf asker hakkında da gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden bazıları gözaltına alındı. Muğla merkezli 7 ilde de, bu sabah FETÖ/PDY’nin TSK yapılanmasına yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 14 muvazzaf asker ve 1 sivil hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

31 İLDE FETÖ OPERASYONU: 50 ASKER HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki yapılanmasına yönelik bugüne dek sürdürdüğü soruşturmalarda teşkilat üyesi askeri personel ve bunlara mahrem imamlık yapmış olduğu ileri sürülen şüphelilerin ifadesi istikametinde 50 teşkilat mensubunun daha kimliği belirlendi. Bunun üzerine 32’si muvazzaf 50 asker hakkında yakalama kararı verildi. Konya merkezli 31 ilde bugün sabah saatlerinde eş zamanlı başlatılan operasyonda şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

ANKARA’DA 50 MUVAZZAF ASKERE FETÖ GÖZALTISI

Ankara’da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantıları tespit edilen Jandarma Genel Komutanlığı’nda görevli 50 muvazzaf asker hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden bazıları gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, Jandarma Genel Komutanlığı’nda görevli şüphelilerin, FETÖ’nün mahrem imamlar ile teşkilat mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı ankesörlü telefonlar ile kontörlü büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlendi. Daha önce yapılan operasyonlarda aktif pişmanlıktan yararlanan şüphelilerin ifadeleri ve teşhisleri sonucu FETÖ terör örgütü ile bağlantıları saptanan 3 teğmen, 47 astsubay olmak suretiyle 50 asker şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sabah eş zamanlı düzenlemiş olduğu operasyonlarda şüphelilerin büyük kısmı gözaltına alındı. Gözaltı işlemleri devam eden şüphelilerin tamamının aktif görevde olduğu belirtildi.

MUĞLA MERKEZLİ 7 İLDE FETÖ’NÜN TSK YAPILANMASINA OPERASYON

Muğla merkezli 7 ilde, bu sabah FETÖ/PDY’nin TSK yapılanmasına yönelik eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında 14 muvazzaf asker ve 1 sivil hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ’nün TSK’daki yapılanmasına yönelik eş zamanlı operasyon başlattı. Polis ekipleri, Muğla, İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Ankara, İzmir ve Eskişehir’de belirlenen adreslerde 1 binbaşı, 2 üsteğmen, 1 teğmen ve 10 astsubay olmak suretiyle toplam 14 muvazzaf asker ve 1 sivil hakkında verilen gözaltı kararlarını uygulamaya başladı. Operasyon sürüyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz