Onurunu kurtar Türkiye

168

 İşte İngiltere AB’den yüzde 52 irade ilen ayrılarak ulusal şerefini bir yerde kurtardı. İngiltere AB projesinin geleceğini iyi okudu.

AB’den ayrılırsa, ekonomik olarak fakirleşecek edebiyatlarına hiç aldırış etmeyen İngilizler, ulusal bağımsızlığı ön plana çıkardılar.

Bazen şu zenginlik kıyaslaması beni çıldırtır. Örneğin sen zengin değilsen, birilerinin zenginliği ile zengin olacaksan bunun da bir bedeli olacaktır.
O  nedenle şerefli, onurlu milletler bunun farkına varıp İngiltere gibi referanduma giderek yakın bir zamanda AB’den kopacaklar.
Türkiye’yi her şartla sert eleştiren ve AB’ye layık görmeyen bu çetelere şimdi ders vermenin tam zamanıdır.
İngiltere’den sonra Türkiye’de AB’ye üyelik başvurusunu çekerek ulusal onurunu, şerefini kurtarmalıdır.

YÜZDE 52 TÜRKİYE’DE
RAHAT ÇIKAR
Eğer Türkiye’de, “AB ile yolumuza devam edelim mi yoksa etmeyelim mi?” yönünde yapılacak bir referandum da Türkiye yüzde 52’i rahatlıkla bulur. Bir de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşı olursa yüzde 52 kontenjan oyu ile bu şeref rahatlıkla kurtulabilir.

CAMERON İSTİFA DEDİ
İngiltere Başbakanı Cameron, AB’den yana bir liderdi. Aldığı mağlubiyet karşısında ilk açıklamasında istifa edeceğini açıklayarak, bir demokrasi dersi verdi.
İlle de Başbakan olacağım ne olursa olsun demedi. Referanduma, halkına saygı gösterdi.
Bu Türkiye’de geçen yıl Haziran ayında yapılan genel seçimlerde AK Parti’nin dışındaki partilere hükümet kurdurulmaması için yapılan ayak oyunlarını hatırlattı ve Türkiye’nin demokrasi de geldiği noktayı gösterdi.

PEKİ, İNGİLTERE NEDEN
AYRLMAK İSTEDİ
İngiltere’de çıkan bu referandumun perde arkasında ülkeye gelen AB vatandaşlarının İngilizlerin, elinden işlerini kapması birinci derecede etkilidir.
Yaşadığım İsveç’te de bu süreci yakından yaşıyorum. İsveç’e AB ülkelerinden gelenler İsveçlilerin ve biz yerleşik yabancı İsveçlilerin ellerinden ekmeklerini kapıyorlar.
İnanın bugün de İsveç’te böyle bir referandum yapılsa, İsveç’te sandıkta hayır oyu verirler.

TÜRKİYE 3 MİLYON SURİYELİ’Yİ
ALDI AYNI ŞEY
Bugün Türkiye bir anda 3 Milyon Suriyeli vatandaşı aldı diye Avrupa’ya ve dünyaya insanlık dersi veriyor. Düşünün bir İngiltere, diğer AB vatandaşları elini, kolunu sallayarak İngiltere’ye gelip işlerini elden aldığı için AB’den koptular. Türkiye’yi de gelecek 5-10 yıl içerisinde böyle