Önemli olan kutsal kitabımıza uygun yaşamak

108

Haluk Koç, “Hepimiz elhamdülillah Müslümanız ama meydanlara çıkıp da Kuran-ı Kerim sallamak uygun değil. Seçim meydanlarına kutsal kitabımızın getirilmesi çok kötü. Önemli olan onu sallamak değil, onun içinde yazanlara uygun yaşamaktır.CUMHURİYET Halk Partisi Genel Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, seçim çalışmalarını Altındağ’da sürdürdü. Haluk Koç, “”Hepimiz elhamdülillah Müslümanız ama meydanlara çıkıp da Kuran-ı Kerim sallamak uygun değil. Seçim meydanlarına kutsal kitabımızın getirilmesi çok kötü. Önemli olan onu sallamak değil, onun içinde yazanlara uygun yaşamaktır” dedi.
İlk olarak Güneşevler Mahallesi’nde kadınlarla bir araya gelen Koç, mahallenin hanımlarından tam destek aldı. 7 Haziran genel seçimleri öncesinde kadınlara önemli görevler düştüğünü hatırlatan Koç, “Haram diz boyu oldu. Artık bir kulak çekmek gerek. Seçimlere şurada kaldı 30 gün. Şu saltanat sevdalılarının cezasını sandıkta verin” dedi. 2’inci bölgede girilmedik mahalle bırakmayan ve seçim çalışmalarına doludizgin devam eden Haluk Koç, Güneşevler Mahallesi’nde kadınlara CHP iktidarının yapacaklarını anlattı. 7 Haziran’da Türkiye’nin gelecek 4 yılının şekilleneceğini ifade eden Koç, “Çoluğunuz çoğunuz nasıl bir gelecek elde edecek, geçim nasıl olacak, işsizlik nasıl halledilecek, emeklilerin durumu ne olacak, taşeron işçilerin durumu ne olacak, bunu sandıktan çıkan sonuç gösterecek” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin siyasi kavgalardan uzak durarak sadece halkın gerçek sorunlarına odaklandığına vurgu yapan Koç, “Hepimiz elhamdülillah Müslümanız ama meydanlara çıkıp da Kuran-ı Kerim sallamak uygun değil. Seçim meydanlarına kutsal kitabımızın getirilmesi çok kötü. Önemli olan onu sallamak değil, onun içinde yazanlara uygun yaşamaktır. Orada hırsızlık yapmayacaksın, yalan söylemeyeceksin, kul hakkı yemeyeceksin yazıyor. Herkesin inancı, soyu sopu, kökü kökeni kendine. Bizim için önemli olan insan. Biz 7 bölümde millete neler verebileceğimizi anlatıyoruz” dedi.
Emekli, işçi, çiftçi, ev hanımı için CHP iktidarının yapacaklarını tek tek sıralayan Koç, kadınlardan tam destek aldı.
Güneşevler Mahallesi’nin ardından Çinçin ve Yenidoğan Mahallesi’nde taksi durağı ve kahvehane ziyaretleri gerçekleştiren Koç, burada da vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı.