Ana Sayfa Güncel Haberler O yasak kalktı

O yasak kalktı

-

Kaldırılan elektronik yasağını değerlendiren Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, “Muhatabımızı ikna ettik. 28 Haziran’da açıklanan 21 günlük sürede ortaya konulan şartları sağladık. Bugün itibari ile ABD’ye yapılan uçuşlarda ‘elektronik yasağı’ kalktı” dedi.

Ankara’da gazetecilere açıklama yapan Bakan Arslan, yolcuların yanlarındaki elektronik aletlerin kontrolden geçirildiği yeni nesil tarayıcı cihazları Türkiye’ye getirerek hizmete aldıklarını belirterek “Herhangi bir eksikliğimiz yoktu. ABD güvenlik yetkilileri, bugüne has uçuşlarda gözlem yapıyor. Ülkemiz, bu yasağın kalktığı ilk ülke oldu. Abu Dhabi’de ise 2 Temmuz’dan bu yana ABD’li güvenlik görevlilerinin gözleminde bu yasak kaldırılmıştı. O günden bu yana ABD’li güvenlik görevlileri Abu Dhabi Havalimanı’nda görev yapıyor” dedi.

Yolcu sayısının düşmemesinin sevindirici olduğunu belirten Bakan Arslan “Yolcularımızın sektörün etkilenmemesi için bakanlığımız, Devlet Hava Meydanları İşletmemiz ve Türk Hava Yolları tedbirler aldı. Yolcu sayımızda düşüş olmadan bu yasak kaldırıldı. Ama uzasaydı düşüş olabilirdi. İngiltere ile teknik ve üst düzey temaslar devam ediyor. Bir hafta içinde teknik ekipler gelecek. İnceleme yapılacak. Onlar da eminim o yasağı kaldıracak. Yasağın devam etmesi için herhangi bir neden yok” diye konuştu.

Bu Haberler Kaçmaz!

Ay dede hastalığına dikkat

Yüz ve göbek çevresinde yağlanma ile kendisini gösteren ve vücudun fazla kortizona maruz kalmasıyla ortaya çıkan Cushing Sendromu halk arasında ‘Ay dede’ sendromu olarak da biliniyor.