Nürnberg ’de 5. Uluslararası Folklor Şöleni

0
221

Almanya’da Nürnberg SPD Mögeldorf bölgesi Parti İdare Üyesi ve Uluslararası Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Abdurrahman Gümrükçü tarafından hayata geçirilen 5.Uluslararası Folklor Şenliği Langwasser Gemeinschaft salonunda gerçekleşti.

İzleyiciler 400 kişilik salonu tamamen doldurdu. Gümrükçü yaptığı konuşmada davetlileri selamladı ve ülkelerinden getirdikleri kültürel zenginlikleri koruyan folklor’cuların Nürnberg’i renklendirdiği belirtti. Abdurrahman Gümrükçü daha sonra tamamı Türk olan sponsorlara birer plaket vererek, onlara teşekkür etti.

Muavin Konsolos Murat Yavuz Başar Almanca hitap etti

Folklor Şenliğini takdim eden Alev Yılmaz ile Zeynep Aksu, protokolde bulunanları tek tek kürsüye çağırdı. Muavin Konsolos Murat Yavuz Başar, konuklara Almanca hitap ederek, gösterilen ilgiye teşekkür etti ve hep birlikte huzur içinde yaşamanın önemine dikkat çekti.

- Reklam -

Sahneye önce Rus ekibi çıktı

10 ülkenin Folklor grupları sahnede nefes kesen gösteriler sergilerken, sahneye önce Rus ekibi çıktı. Sonra sırası ile çıkan Yunan, Ukrayna, Romanya ile Ümit Gümrükçü idaresindeki Altın Kızlar folklor ekibi bol bol alkış aldı. Türk ekibinin gösterisine salondakiler tempo tutarak, ekibi bol bol alkışladı.

Türk Mutfağı tanıtıldı

Verilen arada İstanbul lokantasının hazırladığı Türk yiyecekleri damak zevkine hitap ederken, ikinci bölümün ilk grubu Almanya oldu. Onları Macaristan, Bulgaristan Hindistan ve en son Amerikalı folklorcular takip etti. Üç buçuk saat süren gösteriler sonunda izleyiciler yaşadıkları ülkenin dışındaki folkloru da tanımış oldular ve salondan memnun ayrıldılar.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz