• Haberler
Ana Sayfa Kültür-Sanat Haberleri Notalar korunmaya muhtaç çocuklar için

Notalar korunmaya muhtaç çocuklar için

-

EGE Rotary Kulübü, İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarının desteğiyle Koruncuk Vakfı yararına yeni yıl konseri düzenledi. Alsancak’taki St. Johb Evangelist Anglikan Kilisesi’nde gerçekleşen konser öncesi el yapımı ürünlerden oluşan bir de kermes düzenlendi.

Ege Rotary Kulübü, 1996 yılında Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu ile yapılan protokol kapsamında, bedensel veya zihinsel özrü olmayan, 0-6 yaş arasındaki korunma ihtiyacında olan çocuklar için Urla’da yapılan Koruncuk Köyü’ne tefrişat bağışında bulunmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Sevil Çağlar, Selin Kutlu ve Sibel Kalemci’nin String Trio olarak gönüllü sahne aldığı konser öncesi, Çovak Spor ve Sanat Kulübündeki ve Günaltay Mahallesinde bulunan Toplum Birliği’ndeki kadınların yaptıkları yeni yıl süsleri satışa sunuldu. Ege Rotary Kulübü Dönem Başkanı Figen Göktürk, yaklaşık 2 ay süren hazırlık sürecinin ardından, 125 kişinin katılımıyla Korunmaya muhtaç çocukları topluma kazandırmak amacıyla hayata geçirilmiş büyük bir sosyal sorumluluk projesini yerine getirmekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Amacın Koruncuk Vakfını duymayanlara İzmir Urla’da inşaatı devam eden bir köyün olduğunu, bu köyün korunmaya muhtaç çocuklar için sıcak bir yuva ve güven haline dönüşmek üzere destek beklediğini belirterek “El ver hayata tutunsunlar” sloganını tüm İzmirliler’e duyurmak olduğunu ifade etti. Göktürk “Sanatın ışığında bu zaman üstü mekanda yüreğinizde ve belleğinizde bu gecenin kalıcı bir tadı olmasını diliyorum” diyerek bu gecenin gerçekleşmesinde emeği geçen katkı koyan herkese teşekkür etti.

Koruncuk Vakfı İzmir Şube Başkanı Işıl Saraç Nişli de iyiliğin sanatla buluştuğu bu anlamlı geceyi düzenleyen Ege Rotary Kulübü Başkanı Figen Göktürk ve kulüp üyelerine korunmaya muhtaç çocuklar adına teşekkür etti.

- Reklam -

Güncel Haberler

3 yıl akciğerine yapışan kemikle yaşadı

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yaşayan Ayşe Ekinci'nin (59) soluk borusuna, çorba içerken kaçan kemik, akciğerine saplandı.

Kapadokya’da mağarada çamur banyosu

Türkiye'nin önemli turizm bölgesi Kapadokya'da çamur banyosu yapılan kayadan oyma mağaralara, yerli ve yabancı turistler yoğun ilgi gösterdi.

Emlak, otomotiv, beyaz eşya hepsi de alarm veriyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayına ilişkin inşaat maliyet endeksini açıkladı.

Tango iki kişiliktir

Geçtiğimiz Temmuz 2019’da Rusya dışişleri bakanı Lavrov, Moskova’da bir gazeteye verdiği röportajda, ABD’ye açık bir mesaj verdi.

1915 Çanakkale Köprüsü’nün ayakları yükseliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün ayakları yükseliyor

Okan Buruk: Fenerbahçe maçı kötü başlangıcı silmek için önemli bir hedef

Süper Lig’in 2’nci haftasında Fenerbahçe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Medipol Başakşehir’de teknik direktör Okan Buruk, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu Haberler Kaçmaz

Basın kartı gönüllerde “sarı” Olmaya devam ediyor

Başbakanlık'a bağlı olan ve Sarı Basın Kartı’nın verildiği Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü kapatıldı, görev ve yetkileri Cumhurbaşkanlığı İletişim Bakanlığı'na devredildi.

Hükümet ve Memurlar Zam Konusunda Anlaşamadı

Ankara'da memurlar, toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle önce iş bıraktı daha sonra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde cüzdan atma eylemi yaptı.

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz