Nazım’da kuş sesleri yankılandı

0
388

Yenimahalle’de birbirinden güzel konserlere, sergilere, sempozyumlara ev sahipliği yapan Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde bu kez, kuş sesleri yankılandı. Başkent Kanarya Severler ve Üretenler Derneği kuş yetiştiricileri ile meraklılarını Nazım Hikmet’te buluşturdu.
Yaşar’ın hediyesi border kanarya
Türkiye’nin değişik illerinden gelen kuş üreticileri, yüzlerce çeşit rengarenk kuşu Ankaralı kuş meraklıları için satışa çıkardı. Muhabbetten papağana, kanaryadan süs güvercinine kadar yaklaşık 10 bin egzotik kuş 20 tl ile 750 tl arasında değişen fiyatlardan kuş severlerin beğenisine sunuldu.
Kuş borsasını ziyaret ederek, üreticilerle sohbet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da kuşları yakından inceledi. Yaşam koşullarının insanları oldukça zorladığını belirten Yaşar “Kuşlar ve diğer hayvanların varlığı, sevgisi biraz olsun stres atmamızı, beyinlerimizi dinlendirmemizi sağlıyor. Allah’ın yarattığı canlıları sevmek çok güzel. Biz de yerel yönetimler olarak bu derneklere destek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Dernek Başkanı Ertuğrul Gazi Aydın da Başkan Yaşar’a kuş rozeti taktı ve “Bu artık size emanet” diyerek Yaşar’a sarı border kanarya hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz