Müze gibi ev

0
192

YOZGAT’ın Çekerek İlçesinde 72 yaşındaki Ali Yılmaz, farklı dönemlere ait otantik ve folklorik eşyaları bir odasında sergileyerek evini adeta müzeye çevirdi.
Ali Yılmaz’ın Çekerek ilçesindeki evinin bir bölümünde sergilediği folklorik ve otantik eşyalar arasında günümüzde artık kullanılmayan tarım aletleri, halı, kilim, aydınlatma, mutfak eşyaları gibi ürünler bulunuyor. Çekerek Kaymakamı Cuma Emeç, Ali Yılmaz’ın Bahçelievler Mahallesi’ndeki evini ziyaret edip, topladığı eserleri inceledi. Yörede daha önceki dönemlerde kullanılan tarım aletleri başta olmak üzere 60’tan fazla eşyayı evinde sergilediğini belirten Ali Yılmaz, küçük yaşlardan itibaren antik eşyalara karşı merakının bulunduğunu söyledi.
Ali Yılmaz, farklı dönemlere ait eşyaları yaklaşık 8 yıl öcesinden evinin bir bölümünde sergilemeye başladığını belirtti. Yılmaz. “Bazen bahçeye oturup bu eşyaları görünce hatıralarım canlanıyor, çocukluğumu hatırlıyorum” diye konuştu. Yılmaz, evinin bahçesi ve bir odasında sergilediği eserleri isteyen herkesin gelip gördüğünü, bazen üniversite öğrencilerinin de ziyaret edip, eserler hakkında bilgiler alırken, fotoğraf çektiklerini de belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz