“Mutlu olmanın formülü olsaydı”

0
2119
- Reklam -

Bir çok arkadaşıma, belli bir yaştan sonra doğum günlerini kutlamak fikri pek cazip gelmiyor. O belli yaş kaçtır bilmiyorum ama ben yıllarca doğum günümü kutlama eylemine sıcak bakmadım. Sevdiklerimin doğum günlerini unuttuğum gibi kendi doğum günümü unuttuğum yıllar olmuştur.

Tek bir günün ne önemi var,sevdiklerim hayatımda değer veriyorum, değer görüyorum,sağlıklıyım,sağlıklılar konuyu bir güne düğüm atmak,insan ilişkilerini basite indirgemek gibi geliyordu. Son birkaç yıldır enteresan şekilde hislerim ve fikrim değişim gösterdi. Hatırlanmak varlığımdan mutlu olanların sesini duymak büyük haz verir oldu.

- Reklam -

Güneş açıyor , ay kendini gösteriyor ,yağmur yağıyor , sis basıyor, mevsimler değişiyor ,günler ,aylar ,yıllar geçiyor.Tüm değişiklikler olurken sürekli mutluluk ya da sürekli mutsuzluk söz konusu değil. Peki sürekli huzurlu ,mutlu olmanın formülü olsaydı mutlu olur muyduk?

Öğütleri değerli,sevimli,sevimsiz,sohbetinden keyif aldığımız , eğlenceli, becerikli,beceriksiz,çok konuşan ,sinir eden ,komik, fikirlerimizin çatıştığı ,bilgili,bilgisiz,farklı bakış açıları olan ,güvendiğimiz,güvenemediğimiz ,saygı duyduğumuz ,tembel, çalışkan birçok karakter hayatımıza giriyor.Bu durumu yelpaze gibi düşünsek ve kanatlarına her bir karakteri renk olarak koysak ve zedelendiğini ,kırıldığını düşünsek. O yelpazenin serinletebilmesi mümkün olabilir mi ? İşte canım sağlam yelpazem beni mutlu kılan.Zaman zaman zedelenmeler olsa da günün sonunda tamiri benim elimde.

Az sonra yazacağım cümle yeni duygularım ile gelecek. Tüm KOVA burçlarının doğum günlerini kutlarım :))

NOT Bu sene aldığım doğum günü hediyesi hiç bir sene ile mukayese edilemeyecek kadar değişik oldu.

Hayallerimiz gerçek olsun.

- Reklam -