Muş, buz kesti

0
5

Muhammed Sami MARAL/MUŞ, (DHA)- MUŞ’ta, yoğun kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava, hayatı olumsuz etkiliyor. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü kentte, araçlar naylon ve battaniyelerle korunurken, nehir, dere ve göletlerin yüzeyi ise buz tuttu.
Muş’ta, geçen hafta yoğun kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava, yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Hava sıcaklığının gece sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü kentte, nehir, dere ve göletlerin yüzeyi buz tuttu. Cadde, sokak ve kaldırımlarda buzlanmaların meydana geldiği kentte, bazı binaların çatılarında buz sarkıtları oluşurken, araç camları ise buzla kaplandı. Vatandaşlar araçlarını soğuktan korumak için naylon ya da battaniyelerle sararak önlem almaya çalıştı. 
DOYUMSUZ MANZARALAR ORTAYA ÇIKTI
Şehir merkezinde özellikle gece etkisini hissettiren dondurucu soğuklar, ağaç yaprakları ve dalların donmasına neden oldu. Kentteki Karasu Nehri ve birçok dere ile göletlerin yüzeyi buzla kaplandı, ağaç ve tel örgülerin kırağı tutması da seyrine doyumsuz manzaralar ortaya çıkardı. Soğuk hava bir yandan çileye dönüşürken, bir yandan da eşsiz manzarası ile görenleri hayran bırakıyor.

FOTOĞRAFLI

- Reklam -

- Reklam -