Münih’e mülteci akını sürüyor

0
268

Almanya’nın ve Avusturya’nın sınır kontrollerini başlatması, Macaristan’ın sınırlarını kapatması Münih’e mülteci akınını yavaşlatmadı. Sınırlardaki tüm sıkı kontrollere rağmen, son iki günde Münih tren garına gelen mülteci sayısı üç bini geçti. Kente, son on bir günde gelen mülteci sayısı ise yetmiş bine yaklaştı. Artık, kentte mültecilere barınma olanağı sunulamayınca, gara Avusturya ve Çek Cumhuriyeti istikametinden özel sefer trenlerle getirilen mülteciler, hemen bekletilmeden başka trenlere aktarılarak Almanya’nın diğer kentlerine gönderiliyor.
MÜNİH’TEKİ SEVİNÇLİ KARŞILAMALAR ARTIK BİTTİ
Mülteci akınının ardı arkasının kesilmemesi, halkta ve yetkililerde yardım etmenin verdiği mutluluk sevinci yerini, yavaş yavaş endişeye bırakıyor. Dün gara özel trenlerle gelen mülteciler, polis kordonuyla diğer yolcuların şaşkın bakışları arasında, garın en uzak ucundaki bir perondaki başka bir trene götürülerek, Düsseldorf’a gönderildi.
Daha önceleri mültecilerin gelişinde itinayla yapılan sağlık kontrolleri ve sayımları yapılmadığı gibi, daha önceki karşılamalarda görülen yiyecek, içecek, giyecek ve çocuklara oyuncak dağıtımı yapılmadı.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz