Motokrosçular Afyon’da buluşacak

0
125

Dünyada en fazla izleyici kitlesine sahip motor sporlarından Dünya Motokros Şampiyonası’nın bir ayağı Afyonkarahisar’da düzenlenecek. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, yarışın eylül ayında gerçekleştirileceğini belirterek, “Dünyada 1,5 milyara yakın insana Afyonkarahisarımızda düzenlenecek yarışlar canlı ulaşacak.

Dünya, Afyonkarahisar’da buluşacak” dedi.
Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından düzenlenen ve dünya genelinde en fazla izleyici kitlesine sahip motor sporlarından biri olan Dünya Motokros Şampiyonası’nın bir ayağı Afyonkarahisar’da yapılacak. 4 Mart’ta Arjantin etabıyla başlayan şampiyonanın 18’inci etabını Afyonkarahisar oluşturacak. Sırasıyla Arjantin, Hollanda, İspanya, İtalya, Portekiz, Rusya, Litvanya, Almanya, Büyük Britanya, Fransa, İtalya, Endonezya (2 etap), Çekya, Belçika, İsviçre, Bulgaristan, Türkiye, Hollanda ve İtalya etaplarının yapılacağı şampiyonanın Afyonkarahisar ayağı 1-2 Eylül tarihlerinde düzenlenecek. Dünyada birçok ülkede canlı yayınlanacak yarış için Afyonkarahisar’a binlerce motor sporları tutkunu ve yarışseverin gelmesi bekleniyor.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Ak Parti’li Burhanettin Çoban, Dünya Motokros Şampiyonası’na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “2016 yılında ‘Dünya Afyonkarahisar’da buluşuyor’ sloganıyla Türkiye’nin en büyük motokros pistini 168 bin metrekare alana yapmıştık. 2016 ve 2017’de birtakım yarışmalar Afyonkarahisar’da yapıldı. Bu yarışmalar Dünya Motosiklet Federasyonu’nun dikkatini çekti. Kendileri teknik bir heyetle ilimize gelerek incelemelerde bulundu. Gerek motokros yarış pistini, gerek otellerin, gerekse hastanelerin ve şehir imkanlarının dünya şampiyonasına uygun olduğunu bizzat görüp, bunu raporladılar ve 2018- 2019 Dünya Motokros Şampiyonası’nın bir ayağını Afyonkarahisar’a verdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz