‘2023’e Hikayeler’ serisinin 25’nci bölümünün Türkiye Galası’nı Mersin’de gerçekleştiren modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal, Down Cafe’de tezgah başına geçerek tantuni yaptı.

Sanat yaşamının 50’nci yılı kapsamında beğeniye sunulan defilesinin ardından, soluğu Mezitli Belediyesi tarafından açılan Down Cafe’de alan modacılar Mayruk ve Şansal, kafede çalışan down sendromlu çocuklarla ilgilenip tantuni yedi. İstek üzerine tezgah başına geçen moda üstatları, ünü yurtdışına kadar ulaşan kente özgü lezzet olan tantuni yapmasını öğrendi. 1980 yılından bu yana Mersin’e geldiğini kaydeden Şansal, tantuninin eşsiz bir lezzet olduğunu söyledi.

‘YEDİĞİM ENDER LEZZETLERDEN BİRİ’

MERSIN’E DEFILE ICIN GELEN UNLU MODACI YILDIRIM MAYRUK (SAGDAN IKINCI) VE BARBAROS SANSAL (ARKADA GOZLUKLU), TANTUNI TEZGAHININ BASINA GECIP TANTUNI YAPTI. IKILI DOWN SENDROMLU COCUKLARLA DA YAKINDAN ILGILENDI
FOTO: IBRAHIM MASE/ MERSIN, (DHA)

Bugüne kadar hazırladığı kreasyonlarla uluslararası moda dünyasında kendine iyi bir yer edinen Yıldırım Mayruk da tantuni tezgahına geçti. Kendisini zirveye taşıyan kreasyonları diktiği elleriyle bu kez tantuni yapan Mayruk, yaptığı tantuniyi davetlilere ikram etti. Mersin’e ilk defa geldiğini belirten Mayruk, şunları söyledi:

“Daha önce bir kere tantuni yemiştim ama burada yediğim bambaşka bir lezzet. Bugün kalmamızın sebebi de tantuni yemek. yediğim ender tatlardan bir tanesiydi. Et sevmiyorum ama ona rağmen iki tane yedim. Keşke doymasaydım da iki tane daha yeseydim. Bu lezzeti kaçırana yazık olur. İnsan hayatında bazı tatlar vardır, ömür boyu hatırlarsınız. tantuni de işte o tatlardan biri.”

MERSIN’E DEFILE ICIN GELEN UNLU MODACI BARBAROS SANSAL (ORTADA), TANTUNI TEZGAHININ BASINA GECIP TANTUNI YAPTI.
FOTO: IBRAHIM MASE/ MERSIN, (DHA)

Mezitli Belediye Başkanı CHP’li Neşet Tarhan, “Türkiye’nin tanınmış moda sanatçıları kendi elleriyle tantuni yapıp yediler, mutlu oldular. Burada Down sendromlu çocuklarımızla buluşup onlarla ilgilendiler. Tantuninin tanıtımına da katkı sağlamış oldular. Tantunimiz, moda üstatlarından da tam not aldı” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.