Misli ile karşılık verildi

117

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, bu sabah Hatay’da bir sınır karakoluna saldırıda bulunulduğunu, misli ile karşılık verildiğini açıkladı.

 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, bilgilendirme toplantısında gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı. Bilgiç, “Türkiye’ye herhangi bir saldırı olduğunda misli ile biz bu saldırılara karşılık veriyoruz. PYD’ye yönelik olarak angajman kurallarını işletmemiz PYD’ye bu bölgede her istediğini yapamayacağını da göstermiş oldu. Bu hareketlerin karşılıksız kalmayacağını da bu şekilde görmüş oldular” diye konuştu. PYD ile ilgili açıklamaları nedeniyle ABD’ye de tepki gösteren Bilgiç, şöyle did:
“ABD Dışişleri Sözcüsü Kirby’nin müttefiki Türkiye ile bir terör örgütünü (PYD) aynı kefeye koyan açıklamalarını hayretle karşıladık. Düşüncelerimizi ABD makamlarına bu açıklamanın ardından iletildi. Türkiye’nin PYD’ye yönelik angajman kurallarını işletmesi ve PYD hedeflerine ya da Türkiye’ye saldırıda bulunan hedeflere misli ile karşılık verilmesi hiçbir şekilde bir göç dalgasına yol açmaz.”