Minik Kasparovlar kıyasıya yarıştı

0
139

Yenimahalle Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve Carrefour AVM işbirliğinde düzenlenen satranç turnuvasında, küçük elleriyle akılcı hamleler yapan Yenimahalleli minikler, kendilerine hayran bıraktı. 

6-7, 8-9 ve 10-11 yaş kategorilerinde düzenlenen turnuvada Yenimahalleli minikler, birbirleriyle kıyasıya rekabet etti. Centilmenlik içerisinde geçen turnuvada öğrenciler, yaptıkları akılcı hamlelerle birer satranç ustası olduklarını gösterdi.
Madalyalar Yaşar’dan
Turnuvanın kapanış gününde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, minik Kasparovların heyecanına ortak oldu.
Yenimahalle’nin usta satranççılarıyla yakından ilgilenen Yaşar, çocukların sosyal ve kültürel yönden tam dolanımlı olarak yetişebilmeleri için belediye olarak büyük bir çaba içerisinde olduklarını söyledi. Yenimahalle Belediyesi’nin hizmete açtığı kreşlerde de satranç turnuvaları düzenlediklerini hatırlatan Yaşar, “Ülkemizin geleceği çocuklarımızın her konuda daha iyi eğitim alabilmeleri, yarınlara umutla bakabilmeleri için belediye olarak elimizden gelen gayreti gösteriyor, eğitime destek veriyoruz. Bugün de çocukların zeka gelişimine büyük katkı sağlayan bu etkinliğin içerisinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Turnuvaya çocukların gösterdiği ilgi de beni ayrıca memnun etti” dedi.
Turnuvada dereceye giren Yenimahalleli miniklere madalya ile birlikte hediyelerini veren Yaşar, minikleri tek tek tebrik etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz