Avrupa Kros Şampiyonası ve Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda başarılı bir grafik çizen milli sporcular yurda döndü.

Avrupa Kros Şampiyonası’nda 4’üncü kez şampiyonluğa erişen Yasemin Can ve gümüş madalya kazanan Aras Kaya, Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanan Emre Sakçı ve bronz madalya kazanan Ümitcan Güreş ile kafilelerdeki diğer sporcular, İstanbul Havalimanı’nda federasyon başkanları ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barbaros Yiş tarafından çiçeklerle karşılandı.

MADALYA KAZANAN SPORCULAR GURURLU

Bu sene 26’ncısı düzenlenen Avrupa Kros Şampiyonası’nda mücadele eden Yasemin Can, üst üste 4’üncü kez Avrupa şampiyonluğunu elde etti. Lizbon’da gerçekleştirilen yarışta 57 rakibini geride bırakan Yasemin 26.52’lik derecesiyle altın madalyaya ulaştı. 23 yaşındaki sporcu böyle kariyerinin de 8’inci Avrupa şampiyonluğuna erişmiş oldu. Aynı organizasyonda erkeklerde mücadele eden Aras Kaya ise gümüş madalya kazandı. Geçen sene Avrupa Kros Şampiyonası’nda üçüncülük elde eden Aras, bu kez 30.10’luk derecesiyle podyumun ikinci basamağına çıktı. Üst üste 4’üncü kez Avrupa şampiyonluğunu kazanan Yasemin Can, “Şampiyonluğu tekrarladığım için çok mutluyum. Avrupa tarihinde bunu yapan ilk atlet oldum. Bu yılın sonun geldik. Olimpiyat ve Avrupa şampiyonluğu en önemli hedeflerim” dedi.

Aynı şampiyonada gümüş madalya kazanan Aras Kaya ise şunları söyledi: “Ülkeme bir gümüş madalya kazandırdığım için çok mutluyum. Eski bir şampiyon olarak katıldım yarışmaya. Bu seferde altın madalya kazanmak hedefim vardı. Ama yarışın son bölümünde İsveçli atlet zeminin beni zorlamasından dolayı beni geçti. Gelecek sene şampiyon olmak için elimden geleni yapacağım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz