• Haberler
Ana Sayfa Politika Haberleri MHP'den CHP'ye aday eleştirisi

MHP’den CHP’ye aday eleştirisi

-

CHPye, 31 Mart yerel seçimi için İzmir belediye başkan adaylarını açıklanmasının ardından MHP İzmir İl Başkan Yardımcıları Serdar Seçgin ve Cumhur Bulut’tan da eleştiri geldi.

Cumhur İttifakı olarak seçimlere giren MHP İzmir İl Teşkilatı seçim hazırlıklarını sürdürüyor. MHP’nin Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Serdar Seçgin ve Ar-Ge’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cumhur Bulut, CHP İzmir adaylarının bazılarının aday adayı oldukları yerlerden değil farklı ilçelerden aday gösterilmesine tepki gösterdi.

İzmir’in güçlü ve köklü bir demokrasi geleneği olduğunu söyleyen Serdar Seçgin, “Yaptım oldu ve istediğimi istediğim yerden aday gösteririm, diyerek tepeden inmeci bir politika ortaya koyan CHP, bu anlayışıyla İzmirlilerin iradesiyle dalga geçmektedir. Demokratik ve siyaset etiğine yakışmayan bu tutum hiçbir meşru gerekçeyle açıklanamaz. Aday adaylığını Çiğli’den koyan birinin CHP üst yönetince Narlıdere’ye kaydırılması tamamen iradelerin ipotek altına alınmasıdır. İzmirliler de bunun gereğini yapacaktır” dedi.

BULUT: İFLAS ETMİŞ BİR SİYASET PRATİĞİ

CHP’nin yerel yönetim anlayışının çağ dışı olduğunu öne süren Cumhur Bulut ise, “Yapılan aday açıklamaları ve değişiklikler aslında CHP’nin iflas etmiş bir siyaset pratiğinin göstergesidir. Bu yöntemle aday açıklama tek partili dönemden kalma bir zihniyetin tezahürüdür. Narlıdere’ye Çiğli’den, Çiğli’ye de Narlıdere’den aday çıkarmak komik değilse nedir? Geçen dönem Karşıyaka’ya Konya Ereğli’den aday getirmişlikleri de vardı ama bu defa gerçekten zihniyetlerinin çöktüğünü gördük” diye konuştu.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz