MHP Kurultayı ‘na Polis barikatı engeli damgasını vurdu. MHP genel başkan adayları Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ kurultay için Büyük Anadolu Oteli’nde polis barikatında bekleyen MHP’lilere ulaştılar.

MHP Kurultayı İcra Müdürlüğünün ve Ankara Valiliğinin kararı üzerine polisin otel çevresinde ve otele giden tüm yollarda barikat kurması üzerine toplanamıyor. Barikatların aşılma çabalarına karşın Toma’lar da Ankara Polisi tarafından hazır tutuluyor.

MHP Kurultayı yapılmaması için Ankara Polisi Kurultayın yapılacağı salona girişleri engelledi ama gelecek MHP konvoylarının Şehir Merkezi ile Esenboğa yolu istikametini kapatacaklarını düşünemedi.

Uçak biletleri olan ve havaalanına gitmeye çalışan vatandaşlar MHP araçlarının bu şeridi tamamen kapatmaları üzerine mağdur oldular. Bir çok vatandaşın uçaklarını kaçırdıkları bilgisi alındı.

MHP Kurultayı Polis barikatına takıldı
MHP Kurultayı Polis barikatına takıldı

MHP genel başkan adaylarının çağrısıyla toplanan partililer ve delegelerin önü, kurultayın yapılacağı otele yakın bir mesafede kesildi.

MHP Kurultayı Polis barikatına takıldı
MHP Kurultayı Polis barikatına takıldı

MHP’li adaylar Akşener, Aydın, Oğan ve Özdağ’ın kurultay yapmak istedikleri otele gitmek istiyorlar ama polis barikatı önüne biriken MHP’lilerin bulunduğu alanda otobüs üzerinden konuşma yapmaları bekleniyor.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Esenboğa havaalanına yakın otele gelen MHP’liler Devlet Bahçeli aleyhine uzun süre sloganlar attılar.

MHP’lilerin polis barikatını aşmak için girişimde bulunmadıkları görüldü. Bu arada çağrı heyetinin otele gidip gitmediği de henüz belli değil ve heyetten bir açıklama henüz yapılmadı.

4 Genel Başkan adayının polis barikatına giderek salona alınmamalarına ilişkin bir tutanak isteyecekleri belirtiliyor.

Ayrıca kurulan Hazerun masasında yani Kurultay delegelerinin imzalarının alınacağı yoklama cetveline de MHP delegelerinin imza atması çağrısı yapılıyor.

Kurultay için Çankaya İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim iel Hükümet Komiserinin de gidip gitmedikleri açıklanmadı.

MHP kurultay krizinde son durum..

MHP’de dört genel başkan adayı, dün ortak yazılı bir açıklama yaparak, bugün kongrenin yapılacağı salonda olacaklarını “Bütün bu Anayasa ve yasaların çiğnenmesi ve fiili baskı ve engellemelere rağmen biz aşağıda isim ve imzası bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan adayları 15 Mayıs 2016 tarihinde saat 10.00’da Kurultayımızın yapılacağı adreste olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz” ifadeleriyle duyurmuştu.

Bu arada Sinan Oğan’ın Öveçler ‘deki ofisinde bir araya gelen Akşener, Aydın, Özdağ ve çağrı heyeti son bir değerlendirme yaptı.

4 adayın polis barikatını geçebilirlerse Büyük Anadolu Oteli’ne birlikte giderek açıklama yapılması öngörülüyor.

FACEBOOK YORUMLARI