Ana Sayfa Yaşam Haberleri Mersin'de dar gelirliye Dosteli

Mersin’de dar gelirliye Dosteli

-

MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Dosteli Market, 26 çeşit gıda ve temizlik ürünü ile 28 çeşit tekstil ürününü dar gelirli vatandaşlara ücretsiz sunuyor.

Dosteli Market’in açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, iş adamları, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Başkan Kocamaz, Dosteli Market’in Mersin’de bir ilk olduğunu ve böyle bir ilke Büyükşehir Belediyesi olarak imza atmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Dünyanın en büyük problemlerinden biri olan yoksulluk, bireylerin ve toplumların insanca yaşamasına engel olduğu kadar insanlığın ilerlemesine ve hayata anlam katmasına da engel teşkil eden bir sorundur” dedi. Vatandaşların alışverişlerini adlarına çıkarılan Mersin Kart ile yapacaklarını ifade eden Kocamaz, her ay kartlara yüklenecek olan 200 puan üzerinden vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini söyledi.

MERSIN’DE BUYUKSEHIR BELEDIYESININ DAR GELIRLILERIN IHTIYACINI KARSILAMAK UZERE HAYATA GECIRDIGI DOSTELI MARKETIN ACILISI YAPILIRKE BELEDIYE BASKANI BURHANETTIN KOCAMAZ (SOLDAN 3’NCU GOZLUKLU) MARKETTEN YARARLANACAK OLANLAR ICIN HAZIRLANAN KARTI TANITTI
FOTO: MERSIN, DHA

Bu projeyi ilerleyen zamanlarda Mersin’in ihtiyacı olan her bölgesine götürmeyi hedeflediklerini ve bunun için önemli adımlar atacaklarını vurgulayan Kocamaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak, kentin yoksulluk haritasını çıkarmak için çalışmalar yaptık. Kentimizin yüzde 61.2’si asgari ücretin altında maaşla geçinmeye çalışıyor. Mersin’de yıllık geliri 6 bin liranın altında olan yoksul hane oranı yüzde 7,8. Yani Mersin’de, sadece yaşayabilir seviyeye getirmek için bugünden itibaren en az 140 bin kişiye yardım yapmak zorundayız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan markette 26 çeşit gıda ve temizlik ürünü ile 28 çeşit tekstil ürününü dar gelirli vatandaşlara sunuyor.

DAR GELİRLİLER YARARLANACAK

Marketten, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na başvuran ve dar gelirli olduğu tespit edilen vatandaşlar yararlanabilecek. Dar gelirli vatandaşların adlarına verilen ve her ay düzenli olarak 200 puanın yükleneceği Mersin Kart ile rahatça alışveriş yapacak olan vatandaşlar, isteklerine göre ister ilk seferde isterlerse ayın farklı günlerinde ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Ürünlerin para ile değil puan sistemi ile satışa sunulduğu markette vatandaşların aldıkları ve farklı puanlara sahip olan ürünler kartlarından düşerek puanlar market kasasında birikecek. Bağışta bulunmak isteyenlerin de kolaylıkla bağış yapabilecekleri market, Mersin merkezdeki dar gelirli vatandaşlara hizmet verecek.

-DHA-

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberler Kaçmaz!

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

Facebook milyonlarca Instagram şifresini ‘korumasız’ saklamış

Facebook, Instagram kullanıcılarının şifrelerini korumasız bir şekilde sunucularında 'yanlışlıkla' depoladıklarını açıkladı.

SONSÖZ ÖZEL HABER VE RÖPÖRTAJLAR

ASMMMO Başkanı Ali Şahin’den önemli uyarı ekonomiye odaklanmalıyız

Ekonomik koşulların tüm topluma zarar verdiğini belirten Ankara Serbest Muhasebeci ve Malı Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Ali Şahin, "Gerekli önlemler alınmazsa uzun vadede ülke olarak büyük bir sıkıntı yaşayacağız"
Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Öz Taşıma İş Sendikasından Mansur Yavaş’a Tam Destek

Öz Taşıma İş Genel Başkanı Mustafa Toruntay gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.
Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.

Yerli ve Milli Destekli Dijital Dönüşüm Şart

Açılış konuşmasında söz alan TBD Başkanı Aktepe yerli ve milli destekli dönüşümün şart olduğunu ifade etti.