Ankaragücü’nde yeniden başkanlığa seçilen Mehmet Yiğiner, yeni ve eski yönetici arasında  bir fark olmadığını belirterek , “Yeni dönemde yönetici olmayan arkadaşlarımız daha çok çalışacak.

Yeni yönetim kurulunda olmayan kişiler ile aramızda en ufak bir sıkıntı yok. Yalnız, yeni yöneticilerimizin daha iyi bir performans sergileyeceğinin sözünü aldım, o sebeple listemizde yer aldılar. Eski yöneticilerimiz, yeni seçilen yöneticilerimiz kadar destek verecekler” dedi.

Yiğiner, kongre öncesi yaşanan olayların hatırlatılması üzerine, “Kongre öncesi birtakım olayların yaşanması bizleri üzdü. Olmasaydı daha iyiydi. Delege olmayan insanların içeri alınmaması da gayet doğaldır. Polislerimiz de kongrenin huzurlu bir biçimde yapılması için uğraştılar” ifadelerini kullandı.

İş adamı Murat Ağcabağ’ın yönetiminde 9 kişinin bile delege olmadığını vurgulayan Yiğiner, “Bizim şu an 900 delegemiz var ama aday olduğunu söyleyenlerin yönetim kurulunda 9 kişi bile delege değildi. Aylardır bu kişilerle uğraşıyoruz. Delege olmadıklarını daha önce de söylemiştik. Ortalığı karıştırmak istediler, buna rağmen güzel bir genel kurul yaptık. Biz, Ankaragücü taraftarlarının tümüne başkanlık yapacağız. Tüm taraftarlarımızı kucaklayacağız” diye konuştu.

Ankaragücü’nde yeni dönemde her şeyin güzel olacağının altını çizen Başkan Yiğiner, “Bir kuruş gelirimiz olmadan takımı ayakta tuttuk. Biz, transfer yasağını kaldırıp 6-7 takviye daha yapacağız. İcraat ortaya koyacağız. Her şey on numara, beş yıldız olacak” şeklinde konuştu.

Mehmet Yiğiner açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Takımın başında şu an bir teknik direktör var ama bu konu hakkındaki kararımızı yakında alacağız. Görüştüğümüz birçok oyuncu var ancak alacağımız oyuncular da eleme yapmak zorundayız. Biraz geç kaldık diyebiliriz ama elimizde futbolcu verileri var. Takımımızı daha önce kurmak istiyoruz ama bazen şartlar elverişli olmuyor. Huzurlu ve başarılı bir sezon geçirmek istiyoruz. Buna hem Ankara’nın hem de Ankaragücü’nün ihtiyacı var”

Facebook Comments

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz