• Güncel
  • Haberler
Ana Sayfa Güncel Haberler Meclis Başkanı’ndan 1 Kasım mesajı

Meclis Başkanı’ndan 1 Kasım mesajı

-

TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, 1 Kasım seçimlerinde aday olmayan milletvekillerine bundan sonraki hayatlarında, aday olanlara ise seçim çalışmalarında başarılar diledi.
TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, 1 Kasım’da yapılacak seçimler dolayısıyla milletvekillerine “dönem sonu işlemleri” konulu bir yazı gönderdi.
Yazıda, 25. Yasama Döneminin 1 Kasım 2015 tarihinde sona erecek olması nedeniyle 26. Dönemde aday olmayan, aday olup tekrar milletvekili seçilemeyen veya yeniden seçilen milletvekillerinin özlük hakları ile ilgili hususlara dikkat çekilerek, belirtilen hususlarla ilgili herhangi bir hak kaybı oluşmaması için milletvekillerinin ilgili Başkanlıklar ile irtibata geçmeleri istendi.
TBMM Başkanı, aday olmayan milletvekillerine bundan sonraki hayatlarında, aday olanlara ise seçim çalışmalarında basanlar diledi.
MİLLETVEKİLİ PERSONELİ
TBMM Başkanı, milletvekili personeli konusundaki hususlara da dikkat çekti.
Buna göre; siyasi parti grup başkanlıklarında grup danışmanı ya da büro görevlisi, milletvekilleriyle birlikte danışman, ikinci danışman veya ilave (yardımcı) personel, Divan personeli ile komisyon başkanlıklarında çalışan personel olarak görev yapanların görevleri, milletvekili genel seçimlerinin ardından yapılan ilk seçimle TBMM Başkanının seçildiği tarihte sona erecek. Yeniden veya yeni seçilen milletvekillerinin danışman, ikinci danışman ya da ilave (yardımcı) personel olarak çalıştıracakları personeli ya da siyasi parti grup başkanlıklarının grup danışmanı veya büro görevlisi olarak çalıştıracakları personeli yazılı olarak yeniden talep etmeleri gerekecek. Bu personelin eski çalışanlar arasından olması durumunda görevlendirme talebinin en geç TBMM Başkanının seçildiği tarihe kadar yapılması gerekecek. Bu şekilde talep edilen personelin görevlerine devamı sağlanacak olup yeni personel talep etmeleri halinde yeniden görevlendirme işlemi yapılacak.

- Reklam -

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

Güncel Haberler

Danıştay’ın Son Kararı İle Naylon Fatura Yaygınlaşır Endişesi!

Vergi inceleme elemanları tarafından mükelleflerin defter ve belgelerin incelenmek için istemeleri halinde mükellefler vergi ödevleri gereği ibraz etmek zorundadırlar.

Türk tipi başkanlık sistemi

Özellikle yandaş basın, Tayyip Erdoğan için BAŞKAN sıfatını kullanmaya devam ediyor. Ben şahsen CUMHURBAŞKANI sıfatının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Bilgi çağı nedir?

Dünya gezegeninde yaşayan canlılar arasında hiç şüphe yoktur ki insan en gelişmiş türdür ve gezegendeki canlı türleri arasında piramidin en üst basamağında yer almaktadır.

Kefere Sarraf ve Eski Kudüs Kadısındaki Alacağı

1808 yılının Eylül ayı. İstanbul sarrâflarından (banker) bir gayrımüslim, eski Kudüs kadısı Paşmakçızâde Nâkid Efendi’ye verdiği 4.280 kuruş alacağını bir türlü tahsil edemiyordu.

Dünyaca ünlü modele dudak uçuklatan hediye

Dünyaca ünlü rapçi Travis Scott, geçtiğimiz gün 22'nci yaşını kutlayan sevgilisi Kylie Jenner'a dudak şeklinde bir kolye hediye etti.

Türkiye’nin son 119 yıllık istatistikleriyle deprem gerçeği

Türkiye'de son 119 yılda meydana gelen ve resmi kayıtlara göre 86 bin 456 kişinin hayatını kaybettiği depremler, yıkıcı etkiyi gözler önüne seriyor.

Bu Haberler Kaçmaz

Bunları da beğenebilirsinBenzer Haberler
Tavsiye Ederiz