TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, 1 Kasım seçimlerinde aday olmayan milletvekillerine bundan sonraki hayatlarında, aday olanlara ise seçim çalışmalarında başarılar diledi.
TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, 1 Kasım’da yapılacak seçimler dolayısıyla milletvekillerine “dönem sonu işlemleri” konulu bir yazı gönderdi.
Yazıda, 25. Yasama Döneminin 1 Kasım 2015 tarihinde sona erecek olması nedeniyle 26. Dönemde aday olmayan, aday olup tekrar milletvekili seçilemeyen veya yeniden seçilen milletvekillerinin özlük hakları ile ilgili hususlara dikkat çekilerek, belirtilen hususlarla ilgili herhangi bir hak kaybı oluşmaması için milletvekillerinin ilgili Başkanlıklar ile irtibata geçmeleri istendi.
TBMM Başkanı, aday olmayan milletvekillerine bundan sonraki hayatlarında, aday olanlara ise seçim çalışmalarında basanlar diledi.
MİLLETVEKİLİ PERSONELİ
TBMM Başkanı, milletvekili personeli konusundaki hususlara da dikkat çekti.
Buna göre; siyasi parti grup başkanlıklarında grup danışmanı ya da büro görevlisi, milletvekilleriyle birlikte danışman, ikinci danışman veya ilave (yardımcı) personel, Divan personeli ile komisyon başkanlıklarında çalışan personel olarak görev yapanların görevleri, milletvekili genel seçimlerinin ardından yapılan ilk seçimle TBMM Başkanının seçildiği tarihte sona erecek. Yeniden veya yeni seçilen milletvekillerinin danışman, ikinci danışman ya da ilave (yardımcı) personel olarak çalıştıracakları personeli ya da siyasi parti grup başkanlıklarının grup danışmanı veya büro görevlisi olarak çalıştıracakları personeli yazılı olarak yeniden talep etmeleri gerekecek. Bu personelin eski çalışanlar arasından olması durumunda görevlendirme talebinin en geç TBMM Başkanının seçildiği tarihe kadar yapılması gerekecek. Bu şekilde talep edilen personelin görevlerine devamı sağlanacak olup yeni personel talep etmeleri halinde yeniden görevlendirme işlemi yapılacak.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz