Kuşağının en iyileri arasında gösterilen ünlü bariton Matthias Goerne, Freiburg Barok Orkestrası ile İş Sanat sahnesinde bir araya geliyor.

İş Sanat’ta müzikseverlerle bir araya gelecek ünlü bariton Matthias Goerne’ye, barok müziğin zor motiflerini kusursuz bir icraya dönüştüren Freiburg Barok Orkestrası eşlik edecek. Müzik çevrelerinde “Freiburglular” olarak anılan, barok dönem enstrümanlarıyla seslendirdikleri çağdaş eserlerle de alkış toplayan Freiburg Barok Orkestrası, günümüzün en başarılı baritonlarından Matthias Goerne ile İş Sanat sahnesinde bir araya geliyor.

Derinlikli yorumuyla Royal Opera House, Paris National Opera, Vienna State Opera, Metropolitan Opera gibi saygın salonların sık ağırladığı Matthias Goerne, Wozzeck’ten Bluebeard’s Castle’a uzanan birçok operada Wolfram, Amfortas, Kurwenal gibi başrolleri başarıyla sahneye taşıdı.  Grammy adaylıklarının yanı sıra ICMA, Diapason d’Or, Arte gibi seçkin ödüllerin sahibi Goerne, Vladimir Ashkenazy ve Alfred Brendel ile gerçekleştirdiği efsane kayıtların ardından, Christoph Eschenbach ve Elisabeth Leonskaja ile Schubert bestelerini kaydetti.
17 Şubat Cuma akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek konserde, 60 CD’yi aşan diskografisiyle sayısız ödül alan Freiburg Barok Orkestrası’nın şefliğini ise barok repertuvara hâkimiyeti ile tanınan Alman konzermeister Gottfried von der Goltz üstlenecek. (ANKA)

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz