Masal ve oyunla okula hazırlık

0
229
- Reklam -

Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezleri (TODAM)’nden Ata ve Karapınar TODAM’larda çocuklar masal ve oyun eşliğinde ilköğretime hazırlık yapıyorlar. Çocuklarını kısa sürelerle masal ve oyun odasına bırakan anneler de hem sosyal aktivitelere katılma hem de çeşitli konularda kendilerine zaman ayırabilme imkanı buluyorlar.
Toplumsal Dayanışma Merkezlerinin bünyesinde kurulan Masal ve Oyun Odaları’na gelen yaşları 3 ila 5 arasında değişen 35 çocuk, çeşitli aktivitelere katılarak hem becerilerini geliştiriyorlar hem de okula hazırlık yapmış oluyorlar.
Ata TODAM’da 10.00-12.00 ve 13.30-15.30 saatleri ile Karapınar TODAM’da 10.00-12.00 saatleri arasında 3 grup halinde okul öncesi öğretmeni Gülay Köksal’ın öncülüğünde dramadan masal okumaya oyun oynamadan resim yapmaya kadar birçok etkinliğe katılan çocuklar, böylelikle yaratıcı yönlerini ortaya çıkarma fırsatı yakalıyorlar.
Çocukların okula adapte olabilmeleri amaçlanarak kurulan Masal ve Oyun Odaları’na giden çocuklar bir yandan oyunlarını oynarken anneleri de TODAM’ların kurslarına katılabiliyorlar. Ebeveynler fatura yatırma ve alışveriş işlerini yerine getirirken çocuklarını güvenli bir ortama bırakmanın mutluluğunu yaşıyorlar.
Her çocuk eğitim sürecinde başarılı olabilir sloganıyla yola çıkılan ve ilk uygulamasına Ata ve Karapınar TODAM’da başlanılan Masal ve Oyun Odaları sayesinde çocuklar okula hazırlık yaparken aileler de sosyalleşme olanağına sahip oluyorlar.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz