Marmaris’te Kasım ayındayazdan kalma günler yaşanıyor. Turistler ve yöre halkı, sıcakhavanın tadını yüzerek ya da güneşlenerek çıkarıyor.

Caddelerekonumlandırılmış elektronik termometrelerin açık alanda 27dereceyi gösterdiği ilçede, deniz suyu sıcaklığı ise 19 dereceolarak ölçüldü. Sonbaharın son ayı Kasım’da güzel havayıfırsat bilen Marmarisliler ve turistler, soluğu plajlarda, denizmanzaralı yürüyüş yollarında aldı. Turistlerin bir kısmıçocuklarıyla gün boyu denizde yüzerek eğlendi. Kimileri iseuzandıkları şezlonglarında kitap okuyarak dinlendi. İngiliz veKuzey Avrupa ülkelerinden gelen turistler, şezlonglarındabronzlaşmaya çalıştı.

Kente tatil yapan İngiliz uyrukluelektronik mühendisi 41 yaşındaki Hanry Globestain, “Marmaris,her şeyiyle güzel bir şehir. Ailemle birlikte bir haftalık tatilegeldik. Planladığımız kültür turlarından kalan zamanımızıdenizde ve havuzda yüzerek geçiriyoruz” dedi.

Tıbbimümessil 28 yaşındaki Rus Elena Kurukovinikan ise, “Şu anülkemiz buz kesiyor ama ben cennette yaşıyorum. Güneş ve denizinkeyfini doyasıya çıkartıyorum. Marmaris her şeyiyle güzel birkent” dedi.

Meteoroloji yetkilileri sıcak havanın haftasonuna kadar süreceği bilgisini verdi.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.