Marketlerde kurbanlıklar 660 liradan başlıyor

167

Market zincirlerinde en ucuz küçükbaş kurbanlık 660 liradan, en ucuz büyükbaş kurbanlık hissesi ise 925 liradan satılıyor. Kurbanlıklarını marketlerden alacak tüketicilere, İnternetten ve telefonla sipariş, adrese teslim, taksitli ödeme, hediye TL ve anında indirim fırsatları sunuluyor. Marketlerde, hayır kurumlarına kurban bağışında bulunmak isteyenler için de kolaylıklar sağlanıyor

İSTANBUL – HÜSEYİN DEMİR – Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, marketlerin kurbanlık fiyatları belli oldu. Kurbanlıklar, taksit seçenekleri, anında indirimler ve adrese teslim imkanlarının sağlandığı marketlerde 660 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
AA muhabirinin kurbanlık satışı yapan market zincirleri yetkililerinden aldığı bilgilere göre, kurbanlık alırken tercihlerini marketlerden yana kullanacak olan tüketicileri, internetten ve telefonla sipariş, adrese teslim, taksitli ödeme, hediye TL ve anında indirim fırsatları bekliyor. Marketlerde satışa sunulan en ucuz küçükbaş kurbanlık 660 liradan, en ucuz büyükbaş kurbanlık hissesi ise 925 liradan satışa sunuluyor. Kurbanlık hizmeti veren marketlerde ayrıca, çeşitli hayır kurumlarına bağışta bulunmak isteyenlere kolaylıklar sağlanıyor.

Kesim sonrası SMS
gönderim hizmeti
Migros, her Kurban Bayramı’nda olduğu gibi bu bayramda da müşterilerine kurbanlıklarını mağazalarından alma imkanı sağlıyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki yetiştiricilerden seçilen kurbanlıklar, çağdaş yöntemlerle, noter huzurunda ve İslami koşullara uygun şekilde kesilerek Migros müşterilerine teslim ediliyor.
Veteriner hekimler tarafından canlı muayenesi yapılan ve resmi kurum sağlık raporları alınan kurbanlıkların kesimi sonrasında vekalet veren kişiye SMS ile bilgi aktarılıyor. Kesilen kurbanlar hijyen ve gıda güvenliği standartlarına uygun olarak teslimata kadar soğuk zincir şartlarında muhafazası sağlanıyor.
Migros, müşterilerine kurbanlık için üç ayrı seçenek sunuyor. Koli ağırlığı 12-14 kilogramlık veya 16-18 kilogramlık kurbanlık koçlar, kesimin ardından koli içinde parçalanmış ve paketlenmiş olarak teslim ediliyor. Diğer bir seçenek olan kurbanlık dana ise her biri 18-20 kilogramlık kemiksiz et ve 7 eşit hisse olarak teslim ediliyor. Migros’ta, koli ağırlığı 12-14 kilogram olan kurbanlık koçlar 675 TL, 16-18 kilogram olan kurbanlık koçlar 775 TL, 1/7 Dana hissesi ise 995 TL’den satışa sunuluyor. Tüketicilere, Migros’tan yapacağı kurbanlık alışverişlerinde 9 taksit imkanı da sağlanıyor. Ayrıca, Money Bonus üzerinden yapılan kurban alımlarında 75 TL indirim uygulanıyor.