Mardin ve Şırnak ‘ta 5 Şehit . Mardin’in Savur ilçesinde 4 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Şırnak ‘ta ise 1 polis şehit oldu.

Mardin’in Savur İlçesi’nde PKK’lılar yola tuzakladıkları patlayıcıyı zırhlı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi 4 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı, Şırnak ‘ta ise eve tuzaklanan bombanın teröristler tarafından patlatılması sonucu 1 polis şehit oldu. Güvenlik Kuvvetleri terörle mücadelede Mardin ve Şırnak ‘ta 5 Şehit verdi.

Nezir GÜNEŞ / MARDİN – Sekvan KÜDEN / ŞIRNAK

Mardin ‘in Savur ilçesine 25 kilometre uzaklıktaki Taşlık ve Yazır köyleri arasındaki yolda bugün saat 19.30 sıralarında yapıldı. PKK’lı teröristler karayoluna tuzakladıkları bombayı, askeri zırhlı aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamada, araçta bulunan 4 asker şehit olurken, 2 asker de yaralandı. Yaralı askerler, Savur Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Saldırının ardından kara yolunu ulaşıma kapatan güvenlik güçleri, teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede geniş çaplı operasyon başlattı.

ŞIRNAK ‘TA  30 Temmuz 2015’de 3 şehit , 4 Ağustos 2015’de 3 Şehit vermiştik

Şırnak’ta 14 Mart’tan bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan operasyonlar kapsamında bugün güvenlik güçlerinin girdiği bir evde PKK’lı teröristlerin tuzakladığı bomba patladı. Patlamada yaralanan askerlerin olduğu belirtilirken, bölgeye ambulanslar sevk edildi.

Mardin ve Şırnak ‘ta 5 Şehit

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Şırnak ‘ta güvenlik güçleri, kazılan hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak ve PKK ‘lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürüyor. Operasyonlar kapsamında bugün İsmet Paşa Mahallesinde güvenlik görevlilerin girdiği evde PKK’lıların tuzakladığı bomba infilak etti. Patlamada yaralanan güvenlik görevlileri olduğu belirtilirken, bölgeye ambulanslar sevk edildi.

1 POLİS ŞEHİT OLDU

Şırnak’ta güvenlik güçlerinin girdiği evde PKK’lı teröristlerin tuzakladığı bombayı patlatması sonucu 8 güvenlik görevlisi yaralandı. Ambulanslarla Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan durumu ağır olan 1 özel harekat polis memuru, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Mardin ve Şırnak ‘ta 5 Şehit verdi güvenlik Kuvvetlerimiz. Hastanede tedavi süren 7 güvenlik görevlisinin durumlarının iyi olduğu belirtildi.

KURTARMA EKİPLERİNE PKK’LILAR ATEŞ AÇTI

Şırnak’ta güvenlik güçlerinin girdiği evde tuzaklanan bombanın patlaması sonucu 1 polisin şehit olduğu, 7 güvenlik görevlisinin de yaralanması neden olan göçükte kalanlara yardıma giden ekiplere, teröristler otomatik silahlar ateş açtı. Güvenlik güçlerinin de anında karşılık vermesiyle çatışma yaşandı. Açılan ilk ateşte 6 güvenlik görevlisinin yaralandığı çatışma bir süre devam etti. Yaralanan 6 güvenlik görevlisi de ambulanslarla Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırıldı.

Şırnak’ta bugünkü çatışma ve patlamada 1 özel harekatçı polis şehit olurken toplam 13 güvenlik görevlisi de yaralandı. Kentte PKK’lıları etkisiz hale getirilmesi için operasyonlar sürdürülüyor.

Mardin ve Şırnak ‘ta 5 Şehit Türkiye’nin yüreğini yaktı.

(DHA)

FACEBOOK YORUMLARI