Mamak’ta kar mesaisi

0
153

Meteorolojinin günler öncesinden yaptığı yoğun kar yağışı uyarısıyla birlikte Mamak Belediyesi tüm önlemlerini alarak kar yağışını hazırlıklı olarak karşıladı. İlçe sınırları içerisinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için Mamak Belediyesi karla mücadele ekipleri 3 vardiya halinde 24 saat mesai yapıyor.

Gündüz karla mücadele eden ekipler gece de buzla mücadele ediyor. Kar küreme ve tuzlama çalışmalarını 65 mahallede aralıksız olarak yürüten acil müdahale timleri vatandaşın günlük hayatının aksamamasını sağlıyor.
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Özellikle aracı bulunan vatandaşların kışa hazırlıklı bir şekilde trafiğe çıkmasını öneriyorum.
Bunun dışında yine toplu taşıma araçlarının kullanılmasını da tavsiye ediyorum. Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getirerek karla mücadelemizi sistemli bir şekilde tüm Mamak genelinde yürütüyoruz” dedi.
Kriz masasıyla anında müdahale
Belli bir plan çevresinde çalışmalarını yürüten ekipler önceliği ana caddelere, okullara yakın cadde ve sokaklara veriyor.
Ana arterleri temizleyen ekipler sürekli olarak otobüs güzergâhlarını ulaşıma açık hale getiriyor. Kepçe ve greyderlerle karlar temizlenirken bir yandan da buzlanmanın önlenmesi için tuz atma çalışmaları yapılıyor. Ekipler yaya güvenliği için kaldırımlarda da kar küreme çalışması yapıyor. Mamak Belediyesi vatandaşların şikâyetlerini iletebilmeleri için kriz masası da oluşturdu. Vatandaşlar 550 71 84 ve 444 0 149 numaralı telefonu arayarak oluşan olumsuz durumları bildiriyor.
13 adet elden tuzlama aracı, 1 adet tuzlama kamyonu, 2 adet hem önden hem arkadan tuzlama, 5 greyder, 12 adet önden küremeli traktör kepçe ve yeni alınan kar küreme araçları ile çalışmalar devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz